3. Гатузо: Загубата ме наранява, но истински ме засегна това, което направи Кесие

Гатузо: Загубата ме наранява, но истински ме засегна това, което направи Кесие

Критикуват ме за дефензивния стил на Милан, но трябва да се отчете с какви играчи разполагам, допълни спецът

Треньорът на Милан Дженаро Гатузо беше изключително разочарован от загубата от Интер с 2:3, както и от инцидента между Франк Кесие и Лукас Билия, които едва не стигнаха до саморазправа на резервната скамейка.

“През първото полувреме бяхме пресирани и трудно излизахме напред. През втората част променихме някои неща. Бил съм критикуван много пъти за дефанзивния стил на игра, но трябва да се отчита и с какви играчи разполагам. Смятам, че се държахме достойно.

При 0:2 всеки друг отбор би рухнал. Доволен съм от представянето ни, създадохме положения и бяхме близо до изравняване в края. Загубата ме наранява, но истински ме засегна това, което направи Кесие на скамейката. Това е нещо, което не мога да приема. Това не е начинът, по който гледам на футбола и отборния дух. Всички в съблекалнята трябва да се уважават.

Аз съм треньорът и имам отговорност за дисциплината в съблекалнята и играчите знаят колко много държа на това. Може да ме критикуват за тактика, но аз съм изградил кариерата си върху уважението, отборния дух, защитаването на името на клуба и честта на фланелката, респекта към играчите. Това е всичко за мен и затова днес загубата е двойна. Ще кажа какво ще предприема в следващите дни”, коментира Гатузо.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1