3. Гигантът се събуди, Милан тресна Селтик с 3:0 в Глазгоу (ВИДЕО)

Гигантът се събуди, Милан тресна Селтик с 3:0 в Глазгоу (ВИДЕО)

Кака и Балотели бележат в Шотландия, "росонерите" трябва само да не загубят прекия мач с Аякс, за да излязат от групата

Кака вдъхнови Милан, а „росонерите” показаха, че сезонът им може би не е провален и разгромиха Селтик с 3:0 насред Глазгоу в петия кръг от мачове в Група „H” на Шампионската лига. Попадения на Кака, Сапата и Балотели изковаха успеха. Победата беше първа за Милан в Глазгоу от далечната 1969 година насам.

В същото време Аякс победи Барселона и изостава само на точка от Милан, който заема второто място. Така за да се класира напред, италианският гранд трябва само да не загуби прекия сблъсък с холандците на „Сан Сиро” в последния мач.

Контузиите продължаваха да мъчат Алегри, като Мексес, Мунтари, Амелия, Дзакардо, Де Шилио, Пацини и Ел Шаарави бяха контузени, което наложи Бонера да е титуляр. Милан бе успял да направи само две ремита при последните си 4 визити в шотландската столица.

Селтик изпусна отличен шанс да поведе още след две минути, когато Бьоригтер се измъкна от Бирса при корнер, но не уцели топката на втора греда. Балотели стреля силно покрай целта веднага след това, а Каял не бе точен след случайно попаднала при него топка след шут на Чарли Мългрю.

Милан поведе в 12-ата минута неочаквано след корнер. Валтер Бирса центрира, Кака бе абсолютно сам и с глава даде аванс на гостите като насочи към далечния ъгъл. Това беше първият гол на Кака за „росонерите” в шампионска лига от 6 години насам.

Каял се контузи след битка с Монтоливо и Нийл Ленън направи принудителна смяна. Балотели прати в мрежата преди почивката, но имаше засада още преди да прехвърли Фрейзън Форстър.

И втората част започна като първата – с непростим пропуск на „детелините”. Ван Дийк остана сам пред вратата след пряк свободен удар, но от няколко метра с глава насочи право във вратаря Абиати, който спаси.

И пак домакините бяха наказани, след като необичайно заспаха при още един корнер. Ночерино, който току-що се бе появил на терена, центрира, Кака отклони с петичка на втора греда и пред другата греда защитникът Сапата засече отблизо с крак за 2:0.

Ван Дийк с глава най-сетне прати точно в мрежата, но този път той бе в засада и гол нямаше.

Вместо това, Балотели настигна дълъг пас на Монтоливо, справи се със защитниците и с прецизно воле направи 3:0, което сложи край на серията му от 6 поредни мача без отбелязано попадение.

Кака беше изпратен с овации от феновете на Селтик, а Милан направи важна крачка към осминафиналите.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи