ИЗНЕНАДА: Юнайтед удари Сити и взе Купата на Англия (ВИДЕО)

"Червените дяволи" отиват в Лига Европа

Манчестър Юнайтед спечели ФА Къп за 13-ти път в историята си, след като победи във финала градския съперник Манчестър Сити с 2:1. Мачът, игран на стадион "Уембли", бе повторение на миналогодишния финал, който бе спечелен от "гражданите". "Червените дяволи" поведоха с 2:0 през първото полувреме след попадения на Алехандро Гарначо и Коби Мейну. Жереми Доку върна един гол за Сити в 87-ата минута, но силите на шампиона във Висшата лига не стигнаха за повече.

За Юнайтед това е първи трофей в най-стария клубен турнир от 2016 г. Този финал се очаква да бъде последен мач начело на клуба на старши треньора на "червените дяволи" Ерик Тен Хаг, след като в английските медии се появи информация, че той ще бъде уволнен независимо от изхода на двубоя със Сити.

Във втората минута Манчестър Сити искаше да получи дузпа, след като Ерлинг Холанд бе леко избутан от Лисандро Мартинес. До 11-метров наказателен удар не се стигна.

Седем минути след това Бруно Фернандеш стреля от границата на пеналтерията. Стефан Ортега обаче спаси без особени проблеми.

В 30-ата минута Манчестър Юнайтед откри резултата. Диого Далот отправи далечен пас, до който първи стигна Йошко Гвардиол. Хърватинът обаче не се разбра с вратаря Ортега и в опита си да върне топката към стража, Гвардиол я заложи на тепсия за Алехандро Гарначо, който нямаше как да не прати топката в опразнената врата.

Седем минути след това Бернардо Силва стреля, но Андре Онана спаси. Малко след това Рашфорд прати топката в мрежата на Ортега за втори път, но попадението бе отменено заради засада.

В 39-ата минута Манчестър Юнайтед организира отлична отборна атака. Рашфорд намери с дълъг пас Гарначо на левия фланг. Той напредна и продължи към Фернандеш, който продължи към Коби Мейну. 18-годишният халф запази хладнокръвие и направи резултата 2:0.

10 минути след началото на второто полувреме Жереми Доку намери Ерлинг Холанд на добра позиция в наказателното поле. Норвежецът стреля, но ударът му срещна напречната греда.

В 59-ата минута Кайл Уокър пробва късмета си от далечно разстояние. Онана обаче показа отличен рефлекс и изби.

Две минути по-късно “гражданите” изпълниха късо ъглов удар, но резервата Хулиан Алварес прати изстрела си над вратата, въпреки че се намираше на чиста позиция.

Натискът на Манчестър Сити продължи и Алварес пропусна най-доброто положение от началото на мача за отбора на Пеп Гуардиола, Той бе изведен от Фил Фодън, като останал очи в очи с Онана стреля неточно.

В 68-ата минута Ортега успя да спаси силен удар на Гарначо. Следващата опасност в двубоя бе за “гражданите”, но Онана отново бе на точното място и спаси с една ръка.

Три минути преди края на редовното време Манчестър Сити се върна в двубоя. Жереми Доку стреля от границата на пеналтерията. Ударът му бе в близкия ъгъл и се очакваше вратарят на "червените дяволи" да се намеси спокойно, но той не го прати и топката се озова в мрежата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 Гарначо 30
0:2 Коби Мейну 39