3. Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:1 у дома 10 от Брюж

Италианският Милан постигна първата си победа в тазгодишното издание на Шампионска лига.

„Росонерите“ надделяха като домакини с 3:1 над белгийския Брюж, който игра с човек по-малко след 40-ата минута заради червен картон на Рафаел Ониедика.

Само 6 по-рано пък Кристиан Пулишич реализира гол директно от ъглов удар и даде аванс на  гранда от Милано.

Кириан Сабе (51) от гостите изравни малко след почивката, но после 2 попадения в рамките на 10 минути реализира Тиджани Райндерс, за да донесе успеха на Милан.

Тон за него на "Сан Сиро" даде американецът Крисчън Пулишич, който вкара "олимпийски" гол в 34-тата минута.

Бившият играч на Челси и Борусия (Дортмунд) се нае с изпълнението на корнер и прати топката директно във вратата на Брюж, така че вече има 7 попадения и 3 асистенции в 11 мача през сезона.

Пет минута след това гостите останаха в намален състав след червен картон на Рафаел Ониедика.

Въпреки че бяха само с десет души на терена, играчите на Брюж успяха да изравнят. Това стана в 51-вата минута, когато се разписа 19-годишният бранител Кириани Сабе.

Равенството обаче се задържа само десетина минути и час след началото Милан си върна аванса чрез Тиджани Райндерс. Отново нидерландецът оформи крайното 3:1 с попадение в 71-вата минута.

В 75-ата минута в игра за Милан се появи 16-годишният нападател Франческо Камарда. Той прати топката във вратата на Брюж в 88-мата минута, с което щеше да стане най-младият голмайстор в цялата история на Шампионската лига, но голът му бе отменен заради засада.

В класирането и Милан, и Брюж имат по 3 точки и са поне временно в зоната на местата, даващи право на участие в плейофния кръг.

МИЛАН – БРЮЖ 3:1
1:0 Кристиан Пулишич (34)
1:1 Кириани Сабе (51)
2:1 Тижани Райндерс (61)
3:1 Тижани Райндерс (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Милан: 16. Майк Менян – 22. Емерсон Роял, 46. Матео Габия (83' - 28. Малик Тиау), 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес (К) – 29. Юсуф Фофана (75' - 80. Юнус Муса), 8. Рубен Лофтъс-Чийк (60' - 17. Ноа Окафор) – 11. Кристиан Пулишич, 14. Тижани Райндерс, 10. Рафаел Леао (60' - 21. Самюел Чуквуезе) – 7. Алваро Мората (75' - 73. Франческо Камарда);

Треньор: Пауло Фонсека;

Брюж: 22. Симон Миньоле – 4. Жоел Ордоньес, 44. Брандън Мекеле, 65. Жоакин Сес (46' - 64. Кириани Сабе) – 68. Шемсдин Талби (46' - 10. Юго Ветлесен), 20. Ханс Ванакен (К), 15. Рафаел Ониедика, 30. Ардон Яшари (83' - 27. Каспер Нилсен), 55. Максим Де Куйпер – 9. Феран Жутгла (70' - 7. Андреас Сков Олсен), 8. Христос Цолис (70' - 21. Михал Скораш)

Треньор: Ники Хайен;

Съдия: Феликс Цвайер (Германия);

Стадион: „Сан Сиро“ (Италия).

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа

Монако е на върха в Шампионската лига (ВИДЕО)

След разгромен домакински успех с 5:1