3. Гол в последната минута доближи Милан на точка от върха

Гол в последната минута доближи Милан на точка от върха

Резервата Зеедорф се превърна в герой за „росонерите” и донесе ценен успех с 1:0 над Киево със страхотно попадение

Отборът на Милан вече е само на точка от лидера Интер. „Росонерите” победиха трудно тима на Киево с минималното 1:0 при домакинството си от 28-ия кръг на италианската Серия „А” и по този начин частично изми срама от катастрофалния резултат в Манчестър. В герой за домакините се превърна холандецът Кларънс Зеедорф, който се появи като резерва и в 90-ата минута вкара единственото попадение в срещата, което ако не за сезона, то поне може да претендира за гол на кръга. През първата част Милан отстъпваше на Киево, но през втората част бе пълен господар на терена и само късметът и Сорентино попречиха на „росонерите” да стигнат по-рано до откриване на резултата.

Изненадващо или не, Киево започна по-силно мача и още в първата минута Пелисиер се озова сам срещу Абиати и за малко да преодолее стража на домакините, но имаше сигнал за засада. Малко по-късно пък Роналдиньо опита удар от границата на наказателното поле, който премина на около метър от вратата, пазена от Сорентино. Малко след това пък Бекъм получи шут в лицето и скулата му бе разкървавена, но англичанинът остана на терена.

Постепенно Милан започна по-често да владее топката, но атаките на „росонерите” не бяха достатъчно опасни. В 21-ата минута Пирло бе близо до откриване на резултата, но негов удар от фаул от около 30 метра профуча над напречната греда. Малко по-късно и Бекъм опита далечен удар, но и той бе неточен. В 24-ата минута дойде и първият точен удар в актива на Милан – Бекс центрира отляво, Бориело стреля с глава от трудна позиция, но Сорентино спаси без проблем.

След това обаче дойдоха силните минути за Киево. В 39-ата минута слаб удар на Де Паула попадна право в ръцете на Абиати, а малко след това Мантовани уцели напречната греда. Минута преди края на полувремето пък Марио Йепес се разписа за Киево, след като довкара една отбита от Абиати топка, но попадението бе отменено заради засада, която впоследствие се видя, че не съществува.

Първата опасност през втората част дойде в 52-ата минута, когато Роналдиньо игра с глава след центриране на Бекъм от корнер, но ударът на бразилеца премина на сантиметри от десния страничен стълб. Пет минути по-късно пък страхотен удар на Диньо матира Сорентино, но срещна левия страничен стълб. Малко след това пък Бориело стреля с десния крак от границата на полето, но ударът му бе твърде слаб и попадна в ръцете на стража на гостите.

При една от редките си контраатаки през втората част Киево можеше да стигне до гол. В 60-ата минута Де Пауло стреля силно от дъгата, но Абиати спаси. Десет минути по-късно пък силен удар от воле на Лусиано премина встрани от целта. Малко след това и Марколини пробва късмета си с изстрел от далеч, но той попадна право в ръцете на Абиати.

В 73-ата минута пък Милан стигна до отлично положение за гол – резервата Индзаги се измъкна от двама бранители и излезе очи в очи със Сорентино, но вместо да стреля, реши да го преодолява, след което загуби равновесие и падна на земята, а топката излезе в аут. В 81-ата минута Милан отново стигна до отлична възможност, този път обаче шутът на Роналдиньо от границата на полето премина на около метър от вратата на Киево.

Най-чистото положение за „росонерите” обаче дойде в 84-ата минута, когато Роналдиньо намери с дълго подаване Бекъм, който бе непокрит в наказателното поле. Англичанинът спря топката и опита удар с левия крак, който обаче бе спасен от Сорентино. Малко след това стражът на гостите улови без проблем слаб удар с глава на включилия се напред Тиаго Силва.

В заключителните минути пък Пипо Индзаги на два пъти се освободи от бранителите на Киево, но и в двата случая не успя да нанесе удар, с който да реши всичко в мача. Бекъм пък се контузи и остави Милан с 10 човека, тъй като Леонардо вече бе извършил трите си смени. Стигна се обаче до последната, 90-ата минута, в която Зеедорф донесе победата на Милан.

Холандецът напредна в половината на гостите и с мощен шут от границата на полето прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 1:0. Малко след това Ариати опита удар от дъгата, който обаче не затрудни Абиати и така резултатът остана в полза на Милан. В буквално последните секунди пък Роналдиньо направи страхотен пробив и стреля от малък ъгъл, но Сорентино за пореден път спаси.

В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и Милан вече има 58 точки в актива си, само една по-малко от лидера Интер и 5 повече от третия Рома. Киево от своя страна е на 12-а позиция с 35 точки – сезонът за „летящите магарета” загуби смисъл.

Милан – Киево 1:0
1:0 Зеедорф 90’

Милан: Абиати, Абате (Одо 45’), Тиаго Силва, Фавали, Дзамброта, Гатузо (Индзаги 57’), Пирло (Зеедорф 79’), Амброзини, Бекъм, Роналдиньо, Бориело

Старши треньор: Леонардо

Киево: Сорентино, Сардо, Мандели (Мореро 80’), Йепес, Марколини (Бентиволио 80’), Лусиано, Ригони, Мантовани, Пинци, Пелисиер, Де Паула (Ариати 73’)

Старши треньор: Доменико Ди Карло

Жълти картони: Дзамброта (Милан), Мандели, Мантовани, Ригони, Лусиано, Пинци (Киево)

Съдия: Масимо Морганти