Гол в последния миг спаси Интер срещу новак (ВИДЕО)

Торино удари Монца, Антов гледа от пейката

Интер започна с много труден и изстрадан успех сезона в Серия А.

„Нерадзурите“ победиха с 2:1 новака Лече на стадион „Виа дел Маре“ в едноименния град, а победното попадение за „Змията“ дойде едва в петата минута на добавеното време.

Не отне много време на вицешампиона на Италия да откри резултата.

Завърналият се в "синьо-черната" част на Милано Ромелу Лукаку се разписа с глава преди да са изминали и 2 минути, засичайки подаване отдясно на Матео Дармиан.

Лаутаро имаше шанс да удвои около 20 минути по-късно, но бе изпреварен в наказателното поле. Чалханоглу пък пробва два изстрела в средата на полувремето, но безуспешни. Стрефеца можеше да изравни 6 минути преди почивката, но Ханданович бе на мястото си.

Точно три минути след началото на втората част „джалоросите“ изравниха чрез Асан Чеси.

Четвърт час след началото на частта пък Ханданович спаси и удар на Бистрович от фал. В средата на полувремето наставникът на „нерадзурите“ Симоне Индзаги опита да промени хода на събитията, вкарвайки в игра Един Джеко и Дензъл Дъмфрис.

Именно нидерландският халфбек се превърна в герой за носителя на Купата на Италия, като отбеляза с тяло в петата минута на добавеното време на срещата.

В друг двубой, игран по същото време, амбициозният новак Монца загуби у дома от бойкия тим на Торино, който има нов наставник в лицето на Иван Юрич. Новото попълнение на „биковете“ Алексей Миранчук откри в 43-ата минута, а Антонио Санабрия удвои в средата на второто полувреме.

За „бианкоросите“ цял мач на пейката остана българският национал Вальо Антов, докато точен бе Дани Мота в четвъртата минута на добавеното време, но попадението не застраши аванса на „гранатите“, които се поздравиха с трите точки.