3. Големия Сам дръпна ръчната на Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Големия Сам дръпна ръчната на Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристъл Палас спечели с 2:1 на "Стамфорд Бридж" след три гола до 11-ата минута, авансът на върха е 7 точки

Челси загуби едва за втори път през 2017 година, след като борещият се за оцеляване Кристъл Палас изненада лидера във Висшата лига с 2:1 насред „Стамфорд Бридж” в 30-ия кръг. Челси поведе рано чрез Сеск Фабрегас в петата минута, но Палас шокира „сините” с бързи голове на Заха и Бентеке в 9-ата и 11-ата минута.

С голяма доза късмет и след куп пропуски на Челси, „орлите” на Сам Алърдайс постигнаха четвъртия си пореден успех и направиха колосална крачка към спасението. Кристъл Палас беше изгубил всички лондонски дербита този сезон, но днес поднесе голяма изненада и за втора поредна година ликува на стадиона на Челси.

Челси остава на върха с 69 точки, но Тотнъм скъси изоставането си на седем (62) след успех над Бърнли като гост.

Еден Азар мина късен фитнес тест и започна титуляр, но Виктор Моузес не беше готов за срещата. Големия Сам не пипна нищо по състава, победил Уотфорд пред паузата за националните отбори.

В петата минута финтовете на Азар на фланга останаха загадка за Джоел Уорд, белгиецът изчака включването на Фабрегас и го намери на първа греда, а там Сеск от движение успя да обърне в близкия ъгъл с помощта на лявата греда за 1:0.

„Сините” може би видяха лесна победа в този мач и веднага бяха опровергани. В 9-ата минута Бентеке пусна за Вилфред Заха пред наказателното поле, а националът на Кот д’Ивоар успя да стреля през краката на Маркос Алонсо и намери долния ъгъл на вратата за 1:1.

Само две минути по-късно Бентеке тръгна на скорост през центъра, Заха му върна с двойно подаване и белгийският таран копна технично над Куртоа за 2:1.

Домакините не получиха дузпа в 16-ата минута, когато силен изстрел на Педро бе спрян пред вратата с ръка от Таунзънд, но съдиите не видяха това.

Отборът на Конте изцяло пренесе играта пред вратата на гостите, които имаха и голяма доза късмет да не получат нов гол до почивката.

Удар на Азар мина леко встрани, а после достави отличен пас за Диего Коща, чийто удар отблизо беше спасен по инстинкт от Уейн Хенеси. Стражът беше на висота и при изстрел на Азар към близкия ъгъл и силен шут на Матич.

Спасяванията на Хенеси продължиха и през втората част с намеса срещу Коща при пас на Фабрегас. Диего Коща получи топката и с гръб към вратата на няколко метра от голлинията, но Скот Дан го блокира. Скот Дан обаче получи тежка травма при намесата срещу нападателя и бе изнесен на носилка.

Куртоа с един крак попречи на Заха да вкара трети гол след пас на Пънчън наляво.

Челси имаше по-малко идеи в предни позиции през втората част, а влизането на Вилиян и Батшуай не успя да повиши креативността и наказателното поле на Палас беше засипвано с безкрайни центрирания.

9 минути преди края Уейн Хенеси отрази изстрел на Азар, а Мамаду Сако от голлинията изби добавката на Диего Коща.

В дългото 7-минутно продължение Заха изпусна да реши всичко, а мачът стигна до стотна минута, но и това не помогна на Челси да вземе поне точка.

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)