3. Голова фиеста и нови три точки за Байерн в Германия

Голова фиеста и нови три точки за Байерн в Германия

Левандовски с хеттрик и две асистенции, Рурското дерби остана без победител, Фрайбург и Вердер направиха голов спектакъл със седем попадения

Байерн Мюнхен разгроми с 6:0 гостуващия Аугсбург в двубой от 26-ия кръг на елита в Германия. В герой за пореден път се превърна Роберт Левандовски, като полякът оформи хеттрик и се отчете още с две асистенции.

Головото шоу на „Алианц Арена” започна в 17-ата минута, когато Левандовски бе точен след асистенция на Алкантра. В 36-ата полякът подаде на Мюлер, който удвои преднината на своя тим.

След почивката Байерн вкара още четири безответни гола на борещия се за оцеляване Аугсбург.

Отново Левандовски бе точен в 55-ата, а седем по-късно асистира на Алкантра за 4:0.

В рамките на минута Левандовски оформи своя хеттрик, а Мюлер дожави още един към своя актив. В 79-ата полякът покачи на 5:0, а колегата му в атака оформи крайното 6:0 секунди по-късно.

Байерн е абсолютен лидер в класирането с 65 точки, на 13 от втория Лайпциг.

Голов екшън се разрази и на двубоя на Фрайбург с Вердер, който тимът от Бремен спечели с 5:2. Крузе (21`) и Делейни (45+2`)  бяха точни за гостите преди почивката, а малко след подновяването на играта през втората част отново Делейни показа точен мерник и направи преднината на Вердер класическа.

В 64-ата Петерсен зарадва феновете на стадион „Шварцвалд” и върна донякъде надеждите на домакините поне за частичен обрат,  но седем минути по-късно Бартелс покачи на 1:4. Грифо вкара за Фрайбург в 77-ата, а Делейни оформи своя хеттрик в 85-ата за крайното 2:5.

Вторият в класирането Лайпциг не срещна никаква съпротива срещу загубилия шансове за оцеляване Дармщат и спечели домакинския си мач с категоричното 4:0. Кейта даде преднина на домакините в 12-ата минута на „Ред Бул Арена”, като аванса се запази непроменен до почивката.

През втората част паднаха нови три гола, като точни бяха Форсберг (67`), Орбан (79`) и отново Кейта (80`).

Дармщат доигра мача с 10 човека, след като Сиригу получи втори жълт картон в 72-ата и бе изгонен.

С гол в добавеното време Хамбургер спечели важни три точки в битката за оцеляване в Германия. Футболистите на Маркос Гисдол спечелиха трудно с 2:1 у дома срещу 6-ия в класирането Кьолн.

Николай Мюлер откри в 13-ата минута, но Мило Йоич изравни 12 по-късно. В добавеното време на мача Холтби вкара ценния гол, който донесе трите точки на Хамбургер.

В друг двубой от кръга Шалке и Борусия Дортмунд разделиха точките в Рурското дерби на кръга. Обамеянг откри резултата на „Велтинс Арена” в 53-ата, а Керер спаси точката за Шалке в 77-ата. Дортмунд пропусна да се върне в челната тройка, след като вчера бе изместен от третата позиция от Хофенхайам, който спечели с 3:1 гостуването си на Херта.

От 19:30 часа Айнтрахт приема Борусия М`Гладбах.