3. Гръмко начало на Серия А – Милан и Лацио направиха зрелищно 2:2 (видео)

Гръмко начало на Серия А – Милан и Лацио направиха зрелищно 2:2 (видео)

Мачът предложи всичко на препълнения „Сан Сиро” – напрежение до край, голове, страхотни отигравания и спиращи дъха пропуски

Милан и Лацио откриха новия сезон на Серия А с изключителен мач. Двата тима не успяха да излъчат победител и си стиснаха ръцете след зрелищно равенство 2:2.

„Росонерите”, който защитават титлата си от миналата година, започнаха двубоя неочаквано и до 21-ата минута губеха с два гола, дело на новите попълнения в редиците на „римските орли” – Мирослав Клозе и Джибрил Сисе. Златан Ибрахимович и Антонио Касано обаче възстановиха равенството до края на първата част.

Мачът предложи всичко на препълнения „Сан Сиро” – напрежение до край, голове, страхотни отигравания и спиращи дъха пропуски. От първия до последния съдийски сигнал двата тима не спряха да атакуват и да търсят победата и като чели равенството е напълно закономерен резултат.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри бяха полети със студен душ след двата гола на Клозе и Сисе, след което се активизираха и до края на срещата бяха по-активните. Те владееха топката 61% и бяха отправили общо 15 удара срещу 11 на римляните.

Бившият футболист на Байерн (Мюнхен) Мирослав Клозе даде предна за „римските орли” още в 12-ата минута. Германецът получи елегантен пас от Стефано Маури, овладя в наказателното поле, като елиминира без проблеми Неста и с плътен удар по земя прати топката във вратата, пазена от Абиати.

Другият нов в състава на Едуардо Рея – Джибрил Сисе, още повече шокира шампионите с второ попадение. Маури отново се отчете със страхотна асистенция и нападателят остави безпомощен вратаря с неспасяем удар с глава.

Играчите на Лацио продължиха да демонстрират самочувствие и шампионски амбиции и не се прибраха в половината си, а атакуваха. „Росонерите” обаче съумяха навреме да се отърсят от неприятната изненада и звездата на тима Златан Ибрахимович намали в 29-ата минута след пас на Касано. Малко след това бившият футболист на Сампдория увенча добрата си игра с хубав гол. Той засече центриране от ъглов удар и с глава оплете топката във мрежата на Бицари за втори път.

През второто полувреме темпото на игра не се промени и двата тима не спряха да атакуват. Пропуските валяха един след друг, като Кевин-Принс Боатенг и Сисе направиха няколко уникални такива. Качеството на игра не спадна до последния съдийски сигнал, но до повече голове така и не се стигна.

Милан – Лацио 2:2

0:1 Клозе (12)