3. "Гражданите" с нова крачка към титлата след 3:0 над Фулъм (видео)

"Гражданите" с нова крачка към титлата след 3:0 над Фулъм (видео)

Агуеро, Джонсън и Джеко вкараха головете за Сити под проливния сняг в Манчестър

Отборът на Манчестър Сити постигна нова важна победа в борбата си за титлата, след като днес се наложи над тима на Фулъм с класическото 3:0. Срещата се игра на стадион "Етихад" и бе от програмата на 24-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с натиск на домакините, а условията за игра не бяха най-добрите, след като днес над почти цяла Англия валя сняг.

Джеко имаше хубава възможност още в самото начало, но Шварцър спаси изстрела му. Няколко минути по-късно пред босненеца се отвори нов шанс, ала този път ударът от воле прелетя над вратата на столичани.

Така дойде 9-та минута, когато "гражданите" получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Беърд срещу Джонсън. Зад топката застана Серхио Агуеро, който не сбърка от бялата точка за 1:0.

Веднага след гола Коларов центрира опасно в пеналта на Фулъм, където Джеко отново не моша да се разпише, правейки хеттрик от пропуски още в първия четвърт час на мача.

Натискът на Сити продължаваше да се усилва, докато гостите от Лондон разчитаха на контраатаки, за да затруднят Джо Харт.

Стигна се и до 29-ата минута, когато Давид Силва центрира опасно в наказателното поле на "котиджърс", където Адам Джонсън стреля с глава, топката се отклони в тялото на Беърд и влезе в мрежата на Шварцър - 2:0 за Сити.

До края на полувремето "гражданите" продължиха да натискат, като в 31-ата минута имаха претенции за дузпа за фаул на Етуху срещу Силва, а в 34-ата Сендерос едва не си отбеляза автогол след центриране на Ричард, но Марк Шварцър бе на място и спаси.

До почивката обаче нов гол не падна и така полувремето завърши 2:0 в полза на домакините.

През втората част снегът надМанчестър се засили и това се отрази на темпото на игра в началните минути, което не бе никак високо. И двата тима допускаха грешки в средата на терена, но като цяло "гражданите" показваха, че нямат намерение да отстъпват инициативата на съперника.

В 57-ата минута се наложи двубоят да бъде прекъснат за кратко, за да може екипът на стадион "Етихад" да почисти страничните линии от падналия сняг.

След прекъсването гостите започнаха по-добре и Джо Харт трябваше да се намесва след удар на Беърд.

В 72-ата минута обаче, Джеко сложи точка на спора, след като Агуеро навърза отбраната на "котиджърс" и подаде за Джеко, който от наказателното поле оформи крайното 3:0.

В 81-ата минута Савич можеше да покачи на 4:0, но ударът му срещна гредата.

След успеха Манчестър Сити вече води с 3 точки на върха пред градския съперник Юнайтед, като има актив от 57 точки. Гостите от Лондон пък са 14-и с 27 пункта.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион