3. „Гражданите” се класираха за финал с общ резултат 9:0 (ВИДЕО)

„Гражданите” се класираха за финал с общ резултат 9:0 (ВИДЕО)

Манчестър Сити спечели с 3:0 гостуването си на Уест Хем и постави нов рекорд

Манчестър Сити продължи с фантастичното си представяне и победи Уест Хем с класическото 3:0 в полуфинален мач-реванш от турнира „Кепитъл Уан Къп”.

„Гражданите” спечелиха убедително гостуването си в Лондон, а така си осигуриха място във финала на „Уембли” с общ резултат 9:0. Това е и най-изразителната победа в историята на турнира, което означава, че хората на Мануел Пелегрини поставиха още един рекорд, след като наскоро станаха първият английски отбор, вкарал 100 гола до месец януари.

С две попадения тази вечер на „Болейн Граунд” се отличи испанският нападател Алваро Негредо, който вкара още в третата минута след пас на 18-годишния португалец Маркош Лопеш.

Двайсетина минути по-късно Серхио Агуеро се разходи между няколко бранители на „чуковете” и хладнокръвно преодоля вратаря за 2:0, а крайният резултат бе оформен отново от Алваро Негредо.

Испанецът реализира деветото си попадение в последните шест мача на Манчестър Сити в 59-ата минута след асистенция на Агуеро и така сложи точка на спора.

Съперникът на „гражданите” във финалния мач ще стане ясен в сряда вечер, когато градският съперник Манчестър Юнайтед приема Съндърланд на своя „Олд Трафорд”. „Червените дяволи” загубиха с 1:2 първата среща с „черните котки”.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи