3. Гуардиола скочи срещу ВАР

Гуардиола скочи срещу ВАР

Трябва да подобрят тази система, сега е неясна, бесен бе мениджърът на Ман Сити

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола бе бесен след равенството 2:2 с Тотнъм. Наставникът имаше сериозни претенции към системата ВАР, след като гол на Габриел Жезус в добавеното време бе отменен след намесата на асистент съдиите. На повторенията се видя, че Аймерик Лапорт е докоснал топката с ръка.

“Трябва да подобрят тази система. В момента съдийските решения по време на мач не са съвсем ясни. Как така в мача с Челси това на Кристенсен не бе игра с ръка, а днес на Лапорт бе игра с ръка? Тези неща трябва да се изяснят. Защо на Фернандо Йоренте нямаше отсъдена игра с ръка в 1/4-финала в ШЛ миналия сезон, а сега е отсъдена?

В един случай това е нарушение, а в друг - не. Подобно нещо видяхме и миналата седмица срещу Уулвърхамптън, също и срещу Челси в сряда. Освен това вратарят Адриан не бе на голлинията при изпълнението на дузпите” заяви Гуардиола.

Наставникът също така се чуди и защо не бе отсъдена дузпа преди почивката, когато Ерик Ламела задържа с ръце Родри в наказателното поле.

“Това е дузпа. Родри бе повален, но в този момент ВАР явно пиеше кафе. Тези положения трябва да се гледат внимателно. Но видяхме как бе свирен мачът. Попитайте ВАР, попитайте големите босове в Лондон защо се случват подобни неща?

Помните какво се случи в Шампионската лига в последната минута при гола на Стърлинг. Днес бе същото. Тежко е, защото играхме добре и вкарахме хубав гол в края. Те ни отбелязаха с първото си минаване на центъра, а след това и от статично положение.

Тотнъм е вторият най-добър отбор в Европа, но ние показахме страхотна игра. Това бе един от най-силните ни мачове, откакто аз съм тук”, допълни испанецът.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1