3. ХАЛА МАДРИД: Реал подчини Атлетико и дръпна с 6 точки пред Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

ХАЛА МАДРИД: Реал подчини Атлетико и дръпна с 6 точки пред Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема донесе първия шампионатен успех на Белия балет в дербито на "Бернабеу" от 8 години насам

Реал спечели с минималното 1:0 дербито на Мадрид срещу Атлетико и се откъсна на върха в класирането на испанската „Ла Лига“.

„Белия балет“ вече има с 6 точки повече от шампиона Барселона, който в неделя е домакин на Леванте, след като записа дебютна домакинска победа срещу „дюшекчиите“ за първенство от 2012 година насам.

Съботният сблъсък се игра пред 77 223 зрители и започна с минута мълчание в памет на загиналия наскоро баскетболист Коби Брайънт.

Още в началото на мача пък два пропуска направи капитанът на домакините Серхио Рамос.

В шестата минута Тони Кроос центрира към близката греда, където защитникът засече от воле, но над вратата.

Пет минути по-късно Рамос направи фрапантен пропуск след заучено изпълнение на корнер и нов пас на Кроос. Намиращият се до точката за дузпа бранител обаче опита удар от движение и не успя да намери добре топката.

Атлетико отговори в 18-ата минута, когато Тибо Куртоа спаси изстрел на Витоло, а после и Саул не намери целта.

Малко по-късно Атлетико направи още една добра атака, при която Анхел Корея овладя и от малък ъгъл удари страничната греда.

В 32-ата минута Алваро Мората падна в пеналта при единоборство с Каземиро, но дузпа нямаше и играта продължи, а десет по-късно Анхел Корея пропиля отлична възможност.

Той прати топката на сантиметри от вратата.

Точно преди паузата Лука Модрич напредна добре и отправи удар, спасен от Ян Облак.

Вратарят на Атлетико трябваше да се намесва решително и след мощен шут на Федерико Валверде в началото на второто полувреме, което Реал започна по-активно след двойна смяна на почивката.

В 56-ата минута точно една от резервите – Винисиус Жуниор, комбинира добре с Ферлан Менди, който асистира на Карим Бензема. Последният засече отблизо и вкара първото си попадение през календарната година.

С него френският нападател вече има 13 на сметката си и изостава само с едно от лидера при голмайсторите в испанския елит Лионел Меси (14).

До края на срещата повече попадения не паднаха, тъй като Реал контролираше темпото и дори можеше да постигне по-изразителен успех.

И минималният такъв обаче бе достатъчен на „Белия балет“ да събере 49 точки, с цели 13 повече от Атлетико Мадрид, който може до часове да загуби петата си позиция.

РЕАЛ МАДРИД - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:0
1:0 Карим Бензема 56

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Менди, Валверде, Каземиро, Кроос, Модрич, Иско, Бензема;

АТЛЕТИКО МАДРИД: Облак, Върсалко, Савич, Фелипе, Лоди, Корея, Йоренте, Томас, Саул; Витоло, Мората;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1