3. Хамбургер и Манчестър Сити се оттеглиха на почивка при равенство 1:1

Хамбургер и Манчестър Сити се оттеглиха на почивка при равенство 1:1

Отборите на Хамбургер и Манчестър Сити се оттеглиха на почивка при резултат 1:1, в първи четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на УЕФА. Срещата се играе на стадион „Нордбанк Арена” и се ръководи от португалския рефер Олегарио Бенкеренса.

Срещата започна ударно, като тимът на Манчестър Сити излезе напред в резултата още в 1-та минута. Тогава Айрлънд намери с дълъг пас на границата на наказателното поле Робиньо, бразилецът задържа топката и намери Айрлънд на пеналтерията, който с кинжален удар я прати зад гърба на Рост – 1:0. В 4-та след центриране отдясно, Петрич засече кълбото с глава, но Гивън го разколеба спасявайки инстинктивно. Само 3 минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят фаул отляво на вратаря Гивън. Центрирането намери Гравгаард на малкото наказателно поле, но ударът с глава на бранителя бе спасен с вещина от стража на „гражданите” и кълбото излезе в ъглов удар. След изпълнението му, Матайсен остана непокрит и с глава успя да изравни резултата – 1:1.

В 20-ата минута домакините развиха хубава атака по левия фланг, Троховски центрира в наказателното поле, където бе Питройпа. Вторият стреля с глава, като топката прехвърли Гивън, но срещна напречната греда на вратата. След това положение темпото на игра видимо спадна, а двата отбора се опитваха да развиват атаките си по двата фланга, откъдето с центрирания търсеха нападателите си. В 44-ата минута Олич проби отляво, върна топката около точката на дузпата, където се намираше Троховски, но ударът на последния бе спасен от вратаря Гивън. До края не се случи нищо по-интересно и играчите на двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.