3. Хетафе спъна Барса на „Ноу Камп”

Хетафе спъна Барса на „Ноу Камп”

Без Меси Барселона не успя да стигне до победата.

Отборът на Хетафе изненадващо спечели точка на „Ноу Камп” срещу лидера Барселона в предпоследния мач от 12-ия кръг в испанската BBVA лига.

Домакините излязоха в този мач без звездата си Лионел Меси, който получи мускулна травма в събота и остана извън групата за този двубой. Гостите поведоха в резултата с гол на Пако де Морал още в 19-та минута. Нападателят на гостите отправи страхотен удар от около 25 метра и не остави шансове на национала Виктор Валдес. Оттук нататък логично Барсе бе по-активният отбор на терена, но не успя да създаде достатъчно положения за гол. Все пак „Блауграна” стигна до един гол в 71-та минута, като изненадващо голмайстор бе Сейду Кейта, който се озова непокрит в наказателното поле на Хетафе и с глава прати топката в мрежата за крайното 1:1.

Въпреки равенството, Барса остана на върха в класирането с актив от 29 точки, с 3 повече от вечния враг Реал (Мадрид).
Официално: Балотели в Серия А от понеделник