3. Хофенхайм повали шампиона с 1:0 (видео)

Хофенхайм повали шампиона с 1:0 (видео)

Шалке смачка Кьолн с 5:1

Отборът на Хофенхайм записа първа победа за новия сезон, след като се наложи с 1:0 не над кой да е, а над шампиона Борусия Дортмунд. Срещата се игра на стадион „Райн Некар Арена” и бе от програмата на 2-ия кръг на немската втора Бундеслига.

Домакините бяха по-активни през почти целия мач, докато шампионите трудно успяваха да изнесат топката към атакуващите Гьотце и Кагава.

Още в 6-та минута Хофенхайм удари греда, след като Фирмино стреля мощно от далечна дистанция, но кълбото срещна напречния стълб на Вайденфелер. В 9-ата минута обаче, нищо не помогна на стража на гостите, който бе разстрелян от фаул от Салихович от около 25 метра.

До края на полувреме Гроскройц и Сантана пропуснаха за Дормунд, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Хофе.

През втората част натискът на Борусия също не даде желания резултат и така шампионите от Дортмунд записаха първо поражение за новия сезон, след като отстъпиха с 0:1 на Хофенхайм.

В друг мач от този 2-и кръг Шалке смаза състава на Кьолн с 5:1 на своя „Фелтинс Арена”. „Козлите” излязоха първи напред в резултата чрез Подолски, който бе точен в 12-ата минута, но в края на полувремето Хунтелаар изравни от дузпа.

През втората част „кралско-сините” буквално сгазиха своя съперник, вкарвайки му цели 4 гола. Първо Хунтелаар изведе Шалке напред в 47-ата минута, а 60 секунди по-късно Холтби бе точен за 3:1 В 59-ата Раул покачи на 4:1, а крайното 5:1 оформи Хунтелаар, който направи и хеттрик в този двубой.

След успеха домакините се намират на 6-о място в подреждането с 3 точки, докато гостите са последни без спечелена точка.

В другите два мача, които започнаха от 16:30 часа, бившият нападател на Левски Гара Дембеле записа 8 минути при загубата на своя Фрайбург като домакин от Майнц с 2:1, а съставът на Хановер се наложи с 2:1 като гост над тима на Нюрнберг.
Мареска: Стачка на футболистите изглежда като добра идея