3. Холандия взе пестеливо 2:0 срещу Словакия, но Снайдер се контузи (+видео)

Холандия взе пестеливо 2:0 срещу Словакия, но Снайдер се контузи (+видео)

Ван дер Ваарт и автогол на Салата донесоха успех на "лалетата"

Националният отбор на Холандия, който преди броени дни претърпя поражение с 1:2 от България насред Амстердам, този път взе чиста победа с 2:0 над Словакия в приятелска среща. Автогол на Салата и попадение на Ван Дер Ваарт стигнаха на „лалетата” за успеха пред родна публика.

На стадион „Фейенорд” в Ротердам срещата започна със силен сблъсък между защитниците на домакините Хейтинга и Бума, които в опита си да изчистят една топка удариха лошо главите си.

След този неприятен инцидент късметът се усмихна на „оранжевите” в 7-ата минута. Халфът на Барселона Ибрахим Афелай залъга Пекарик отляво в наказателното поле, пусна остра топка успоредно на вратата и Корнел Салата я прати в собствената си мрежа – автогол и 1:0.

Натискът на холандците в началото беше много силен – Робен не можа да стигне удобен пас на Ван Бомел, а после от чиста позиция Ван Перси стреля над вратата.

Словаците не показваха много качествени отигравания, но бяха близо до изравняване в 29-ата минута. Домакините загубиха в центъра, моторът на Наполи Марек Хамшик се понесе напред и пусна вдясно за Мирослав Щох, нападателят на Фенербахче си затвори ъгъла, но от почти невъзможна ситуация стреля чудесно само за да види как кълбото леко облиза страничния стълб от външната страна и излезе в аут.

Свенто можеше да изравни съвсем случайно с едно центриране от над 40 метра, което се превърна в удар към Стекеленбург, но стражът на Рома внимаваше и с пръсти изби над вратата. Словакия трябваше да изравни в последните секунди на първата част, когато Бакош беше изведен сам срещу вратаря, ала ударът му мина покрай гредата.

Лошата новина за „лалетата” дойде в 50-ата минута. Салата влезе остро в краката на Уесли Снайдер, халфът на Интер остана да лежи на терена и беше принудително заменен от Рафаел ван дер Ваарт минута по-късно.

Салата беше близо до това да контузи и Ван Дер Ваарт, но плеймейкърът на Тотнъм продължи игра. Самият Ван дер Ваарт стреля във 72-ата минута, но нацели напречната греда.

После Ван дер Вийл намери Афелай на далечната греда и изглеждаше, че ще има сигурен гол, ала халфът на Барса намери начин да не прати в мрежата, като вместо това стреля право в Муха, който лови.

Все пак логичният втори гол не закъсня много. Големият пропуск на Афелай дойде в 75-ата минута, а в 76-ата Хунтелаар овладя в наказателното поле и чукна назад за Ван дер Ваарт, който си поведе с първото докосване, а с второто наказа Муха в долния ляв ъгъл – 2:0.

До края се зареди низ от смени, който свали темпото на мача, а холандците така и не стигнаха до трети гол.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)