3. Ибрахимович носи първи успех на Милан в Шампионската лига (видео)

Ибрахимович носи първи успех на Милан в Шампионската лига (видео)

Шведът вкара дебютните си голове за "росонерите" срещу силния тим на Оксер

Милан сложи край на черната си серия като домакин в Шампионската лига. „Росонерите” спечелиха срещу силния френски Оксер с 2:0 на старта на тазгодишното издание и развалиха поредицата от пет поредни мача на „Сан Сиро” в Шампионската лига без успех. Златан Ибрахимович се превърна в герой на вечерта, след като отбеляза първите си два гола с „червено-черната" фланелка.

Оксер оказа сериозна съпротива, като на няколко пъти бе близо до откриването на резултата. В крайна сметка по-опитният отбор в лицето на Милан успя да вземе своето пред домашна публика и да запише първи успех в група “G”.

В състава на Милан бяха направени две промени в сравнение с единайсеторката от мача с Чезена (0:2). Ветераните Дзамброта и Неста застанаха в средата на отбраната, а Кларънс Зеедорф замести Гатузо в халфовата линия. Грешникът от уикенда Златан Ибрахимович получи нов шанс, докато Робиньо отново остана резерва.

Първата по-интересна ситуация в мача беше за Оксер. В 5-ата минута Абиати спаси удар на Ланжил от границата на наказателното поле след акция отляво.

Наставникът на домакините Масимилиано Алегри трябваше да извърши принудителна смяна в 15-ата минута. На мястото на ветерана Амброзини се появи Кевин-Принс Боатенг.

Лошите минути за домакините продължиха и в 23-ата минута Адама Кулибали тресна напречната греда.

Само минута по-късно обаче Милан отвърна на отправеното предизвикателство и Алешандре Пато повтори упражнението след подаване на Пирло – топката се отклони в напречната греда и излезе в аут.

До почивката френският състав успя още веднъж да застраши вратата на италианския колос. Ланжил реши да шутира от десния фланг, при положение че имаше подкрепата на своите съотборници в наказателното поле. Ударът му мина над напречната греда.

С началото на втората част откритата игра продължи и Пато не успя да оползотвори елегантно подаване на Роналдиньо, стреляйки в ръцете на Сорин.

Милан успя да поведе в 67-ата минута след триходова комбинация. Диригентът Роналдиньо започна головата атака с подаване към Боатенг, който с глава пред вратата намери Ибрахимович, който изведе домакините с гол аванс.

Само три минути след това шведът с босненски произход показа защо Милан е инвестирал в него. Ибра покачи преднината на „росонерите” с нисък удар с десния крак, а асистенцията отново бе на Роналдиньо.

До края Боатенг пропусна да направи успеха класически, а Олиех не успя да преодолее Абиати на другия фронт.