3. Ибрахимович върна Швеция в битката за класиране на Мондиал 2010 - 2:1 срещу Унгария

Националният отбор на Швеция постигна изключително ценна победа с 2:1 над тима на Унгария. Това бе квалификационна среща за Мондиал 2010, която се игра на стадион „Ференц Пушкаш” и бе от програмата на група 1 от зона Европа.

Срещата започна много добре за гостите, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута. Тогава бранителят Олаф Мелберг успя да засече центриране от ъглов удар и така откри – 1:0. Домакините от Унгария получиха правото да изпълнят дузпа в 79-ата минута, което буквално втрещи гостите. Зад топката застана Хуштци и хладнокръвно успя да изравни, пращайки публиката на „Ференц Пушкаш” в екстаз. В даденото от съдията продължение нападателят на Барселона Златан Ибрахимович успя да вкара победното попадение в мача, след като се възползва от грешка в отбраната на унгарците.

След това поражение Унгария все пак запази 2-то си място като има спечелени 13 точки. Гостите от Швеция пък са 3-и с актив от 12.