Играч на Волфсбург с нелеп рекорд в Бундеслигата

Волфсбург не успя да победи Аугсбург у дома в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата, завършил 2:2. В главно действащо лице на „Фолксваген Арена“ се превърна капитанът на домакините Максимилиан Арнолд.

Халфът си вкара авогол още във втората минута на мача, като така Аугсбург поведе в резултата.

В 21-ата минута „вълците“ имаха златен шанс да изравнят, след като получиха дузпа. С нейното изпълнение се нагърби Арнолд, но пропусна от бялата точка и се наложи тимът му да изравнява с късни попадения на Джанлука Валдшмидт и Феликс Нмеча. По този начин Арнолд стана една третият футболист в историята на германския футболен елит, който е пропуснал дузпа и си е вкарал автогол в рамките на един мач.

Преди това същият карък са имали са Щефан Кунц през 1991 г. и Марио Баслер през 2000 година.