3. Интер бе приземен от Рома след 1:3 на „Сан Сиро” /видео/

Интер бе приземен от Рома след 1:3 на „Сан Сиро” /видео/

Наполи и Лацио победиха в завързани срещи, новакът Сампдория продължава без грешка

Рома нанесе ранен удар по шампионските амбиции на Интер като спечели с 3:1 визитата си на „Сан Сиро” в среща от третия кръг на Серия А.

Срещата предложи битка на два изцяло променени отбора през лятото. Андреа Страмачони хвърли директно в титулярния състав новото попълнение Алваро Перейра от Порто. За Рома дебют направи гръцкия халф Панайотис Тачидис.

„Вълците” направиха по-добър старт и заслужено поведоха след 15 минути. Иконата на Рома Франческо Тоти центрира отляво и Алесандро Флоренци бе абсолютно непокрит на дузпата и с глава параболично направи 0:1. Това бе първи мач за Флоренци като титуляр в Серия А.

Секунди по-късно домакините можеха да изравнят, но Стекеленбург добре спря Диего Милито.

Даниеле Де Роси получи удар в стъпалото и бе заменен от Маркиньо. Още не е ясно дали травмата ще попречи на Де Роси да играе за Италия срещу България в София на старта на световните квалификации в петък (7 септември).

Антонио Касано вкара първия си гол за Интер в края на първата част. Той овладя един пас на Снайдер, завъртя се и излъга Кастан, а после след рикошет в Бурдисо вкара на бившия си отбор за 1:1.

През втората част обаче Пабло Освалдо изведе отново Рома напред в 67-ата минута, а резервата Маркиньо оформи крайното 1:3 в 81-ата.
В таблицата Интер има 3 точки след победа и загуба. Рома е с 4 след победата днес и реми на старта.

В друго от дербитата на кръга Наполи победи Фиорентина с 2:1. И трите гола паднаха след почивката.

Марек Хамшик изведе неаполитанците напред в 55-ата минута след пас на новоизпечения национал Лоренцо Инсине.

Джемали удвои аванса на Наполи четвърт час преди края, а Стеван Йоветич успя само да намали на 2:1 в 87-ата минута след асистенция на Ляич.

Лацио спечели с убедителното 3:0 срещу Палермо. За римляните пак Мирослав Клозе блестеше над всички.

Немският национал откри в 39-ата минута за 1:0. Антонио Кандрева покачи на 2:0 в 56-ата минута, а Клозе с втория си гол затвори мача за 3:0.

Междувременно, Сампдория постигна втора поредна победа. „Моряците” победиха Сиена с 2:1 у дома, но заради наказанието си от една точка имат не 6, а 5 в таблицата на 4-то място.

Лидери са Ювентус, Наполи и Лацио, които имат по две победи в първите два мaча.