3. Интер и Лацио свалиха Рома от върха (видео)

Интер и Лацио свалиха Рома от върха (видео)

„Нерадзурите” спечелиха категорично с 2:0 на „Олимпико” и направиха важна крачка към нова титла в Италия

Шампионът Интер си върна лидерската позиция в Калчото, след като победи без проблем с 2:0 отбора на Лацио насред „Олимпико” в последната среща от 36-ия кръг на италианската Серия „А”. „Нерадзурите” имаха пълно превъзходство през целия мач и буквално разбиха „орлите” на Делио Роси, които съвсем очаквано не направиха подарък на кръвния враг Рома. Интер измести „вълците” от първото място и направи важна крачка към пета поредна титла в Италия, а Лацио се нуждае само от точка, за да узакони и на теория оставането си в елита.

Интер започна силно срещата и още в 3-ата минута имаше реален шанс да открие резултата. След центриране на Ето’о, топката попадна на главата на Майкон на далечната греда, но ударът на бразилеца попадна право в ръцете на Муслера. Малко по-късно стражът на Лацио отрази последователни удари на Мота от дъгата и след това на Уесли Снайдер от фаул. След пробив на Хавиер Санети в 26-ата минута пък последва двоен рикошет в защитници на Лацио и за малко да се стигне до куриозен автогол.

По-добрата игра на Интер продължи и Деян Станкович също пробва своя късмет, но негов удар по диагонала с десния крак премина застрашително покрай вратата на Муслера. Лацио от своя страна рядко поглеждаше към вратата на Жулио Сезар, но когато го правеше топката стигаше до Сарате, а той си правеше каквото поиска със защитата на Интер, но до реална голова опасност така и не се стигна.

Опасностите обаче ги имаше пред вратата Муслера, който определено имаше много работа. В 36-ата минута Снайдер се озова сам срещу него, но се засуети с удара и уругвайският страж изби, след което топката попадна на крака на Самуел Ето’о, но камерунецът не успя да уцели опразнената врата. Малко след това бившият ас на Барса излезе очи в очи с Муслера след страхотен пас на Снайдер, но стреля право в тялото на младия вратар.

Натискът на гостите все пак даде резултат в добавеното време на първата част, когато за „нерадзурите” имаше изненадващ герой. Уесли Снайдер качи топката на главата на Валтер Самуел, който я заби неспасяемо в долния десен ъгъл и даде минимална преднина на своя отбор преди почивката.

Интер продължи да бъде по-добрият отбор и през втората част, а в 52-ата минута Самуел можеше да отбележи втория си гол, след като надскочи всички в полето на Лацио и стреля силно с глава, но топката срещна тялото на Ето’о, който спаси „орлите” от сигурен втори гол.

Домакините пък продължиха да разчитат само на Мауро Сарате в предни позиции. Играта на аржентинеца определено вървеше, но самият той на моменти прекаляваше с дрибъла и лиши своя отбор от чисти положения. Междувременно в игра за гостите се появи Диего Милито и това моментално даде отражение върху играта на Интер.

Само след 2 минути на терена аржентинецът изведе Ето’о на чиста позиция, той стреля силно с десния крак, но Муслера прояви страхотен рефлекс и спаси сигурен втори гол. В 70-ата минута обаче нямаше кой да помогне на уругваеца. Майкон центрира от ъглов удар, а Тиаго Мота надскочи всички в полето на домакините и отблизо прониза безпомощния Муслера, давайки солиден аванс на своя тим – 2:0.

В оставащите минути срещата просто се доиграваше. Интер започна да пести сили за финала за Копа Италия идната седмица, а Лацио съвсем не си даваше зор да прави услуга на Рома и да търси поне точка. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Интер закономерно спечели важни три точки.

С тях Моуриньо и компания се завърнаха на първото място с актив от 76 точки, 2 пред втория Рома, два кръга преди края. Лацио пък е 16-и с 40 точки, на 6 от опасната зона и само точка е достатъчна на „орлите”, за да са напълно сигурни в оставането си.

Лацио – Интер 0:2
0:1 Самуел 45+1’
0:2 Тиаго Мота 70’

Лацио: Муслера, Диас, Биава, Раду, Лихщайнер, Коларов, Броки (Скалони 85’), Баронио (Хитцелшпергер 61’), Маури, Сарате, Флокари (Фоджа 68’)

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио (Кордоба 75’), Самуел, Киву, Санети, Камбиасо, Станкович, Мота, Снайдер (Милито 68’), Ето’о (Мунтари 73’)

Жълти картони: Сарате (Лацио), Камбиасо (Интер)

Съдия: Бергонци

Стадион: „Олимпико”, Рим

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)