3. Интер потъна в Генуа, Бенитес побесня след нова издънка на Наполи (ВИДЕО)

Интер потъна в Генуа, Бенитес побесня след нова издънка на Наполи (ВИДЕО)

Сампдория би Интер със страхотен гол и изпревари Наполи на 4-ата позиция

Наполи и Интер зациклиха в 28-ия кръг на Серия А. Неаполитанците стигнаха само до 1:1 у дома срещу 10-те от Аталанта, а отборът на Манчини изгуби с 0:1 гостуването на Сампдория.

Самп спечели пряката битка с Интер за позициите, даващи право на участие в Европа. Двубоят бе по-специален за треньорите Манчини и Михайлович, както и за Ето’о и Икарди – всички те са носили екипа на другия отбор.

„Моряците” играха по-добре през първата част и трябваше да водят до почивката, но Луис Муриел направи фрапантен пропуск. Той прехвърли топката над Ранокия и излезе сам срещу вратата, но би високо.

Ханданович изби изстрел на Едер, а Икарди насочи над целта. Муриел опита пак и надбяга двама, а после би неточно с вътрешен фалц.
Икарди нямаше късмет и топката срещна напречната греда при негов удар в добавеното време на първата част.

В 65-ата минута „моряците” стигнаха до гола на победата по великолепен начин. При свободен удар за домакините Паломбо спря топката за Едер, който с тупалка се разписа, след като целият стадион чу как топката разтресе дясната греда, а после спря зад голлинията – 1:0 и радост на „Мараси”.

В края Видич направи експертен шпагат в последния момент в краката на резервата Обианг и му попречи да вкара втори гол, но радостта остана за ексцентричния президент на Сампдория Масимо Фереро, който се бе омотал в един шал и изглеждаше като типична баба от затънтено българско село.

Оказа се, че с един куршум Сампдория отстреля два заека, защото Наполи направи 1:1 у дома с Аталанта и така остана пети, а Сампдория вече е на 4-о място.

На „Сан Паоло” Бритос мислеше, че е вкарал в 6-ата минута, но централният нападател Херман Денис се превърна в спасител на своя тим и изби от голлинията.

Рикошет след удар на Милячо прати топката в краката на Папу Гомес, който направи голям пропуск от 10-ина метра за щастие на неаполитанците. Играчите на Бенитес бяха изпратени с освирквания към съблекалните на почивката.

Папу Гомес остави „адзурите” с 10 души след влизане с високо вдигнат крак срещу Кайехон, което му донесе втори жълт картон. Де Гузман пък удари греда от границата на наказателното поле.

Аталанта поведе от нищото с човек по-малко след непростима грешка на централния бранител Пауло Енрике. Пиния се промъкна зад гърба на Енрике, отне му топката и заобиколи вратаря за 1:0, а Бенитес беснееш на тъча.

Наполи хвърли всичко напред и Чигарични изби удар с глава на Игуаин от голлинията.

В 89-ата минута резервата Дуван Сапата се извиси и изравни след центриране от фланга.

Наполи опита всичко да вкара и победен гол, но не можа, а Рафа Бенитес беше като обезумял и бе изгонен в трибуните в последните секунди.

Удинезе и Фиорентина направиха атрактивно 2:2 на „Фриули”.

Ваг даде аванс на „зебрите”, но Марио Гомес обърна мача с два гола за 3 минути в 50-ата и 53-ата.

Гръцкият национал Панайотис Коне все пак даде точка на Удинезе с гол в 62-ата минута.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите