Испания громи за историята (ВИДЕО)

16-годишен отново в игра за "Ла Роха"

Испания набира плашеща форма, след като разгроми с 6:0 Кипър в Гранада в двубой от европейските квалификации от група А. За тима на селекционера Луис де ла Фуенте това бе втори внушителен успех след 7:1 над Грузия преди броени дни. За пръв път през този век "Ла Фурия" вкарва шест или повече попадения в два поредни двубой.

Отбелязаха ги Гави (18), Микел Мерино (33), Хоселу (70), Феран Торес (73 и 83) и Алекс Баена (77). Гол на Алваро Мората в края на първото полувреме не бе зачетен заради засада. На терена за домакините отново бе 16-годишният вундеркинд Ламин Ямалq станал най-младият реализатор за Испания, след като се разписа в Тбилиси.

Сега нищо не предполагаше, че гостите от Острова на Афродита ще понесат чак такъв крах. Те допуснаха две попадения преди почивката. Първо Гави засече с едно центиране на Нико Уилямс, пробил до самия аут, след което центрирал на крака на играча на Барселона. Мерино покачи след нова асистенция на Уилямс, засичайки с глава.

Второто полувреме започна мудно, но в заключителните 20 минути Испания буквално помете Кипър. Първо таранът на Реал Хоселу направи преднината класическа, след като също вкара от втория етаж. Пасът даде Дани Карвахал. Последва гол на Феран Торес, получил на чиста позиция отново от Карвахал. Алехандро Баена вкара отблизо само 3 минути по-късно своя дебютен гол за Испания, а Торес довърши съперника. В другия мач от групата Норвегия спечели домакинството си на Грузия с 2:1.

Лидер в групата е Шотландия с 15 точки, Испания е с 9 и мач по-малко, а Норвегия е със 7. Следват Грузия с 4 и Кипър без актив.