3. Испания загатна за своя потенциал с 4:1 над Южна Корея (+видео)

Испания загатна за своя потенциал с 4:1 над Южна Корея (+видео)

Фернандо Торес се отпуши и за Ла Фурия, вече е голмайстор №4 в историята на своята родина

Испания победи Южна Корея с 4:1 в контролна среща в Швейцария. Фернандо Торес се разписа за Ла Фурия за първи от 2010 година насам, а по едно попадение добавиха Санти Касорла, Алваро Негредо и Шаби Алонсо от дузпа. За азиатците се разписа Ким.

Очаквано Испания беше по-добрият тим на стадион в Берн. Шампионите на Европа и света поеха контрола над мача от първата минута и в 5-ата Касорла стреля, кълбото се удари във Фернандо Торес и едва не навести мрежата.

Торес имаше повече късмет в 11-ата, когато Бенят центрира от лявото крило и Хлапето засече майсторски с гръб към вратата с глава в далечния горен ъгъл за 1:0. С това попадение Торес изпревари Фернандо Мориентес във вечната класация на голаджиите в испанския национален отбор. Нападателят на Челси вече има 28 на сметката си.

В 17-ата минута стражът Джин Хион спаси своите, защото Санти Касорла стреля ниско в ъгъла и само намесата на вратаря предотврати гол. След корнера Давид Силва шутира неточно в аут.

Първият добър шанс за Южна Корея дойде в 20-ата минута. Тогава Юнг Воо финтира и стреля от границата на наказателното поле, а Пепе Рейна спаси въпреки неубедителната си намеса. В следващата атака на Испания Торес нахлу отляво и влезе в наказателното поле, сблъска се със защитник и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

Играта се поуспокои в края на първата част, но само до 43-ата минута.. Корейците изравниха след страхотен гол на До Хеон Ким, който пое в центъра и с мощна бомба от над 30 метра матира Пепе Рейна – 1:1.

Веднага след центъра Хуан Мата можеше да изравни, но би покрай гредата, останал един на един срещу защитник на противника.

През втората част Испания не допусна повече колебание и натрупа преднина.

Начо Монреал стреля в 53-ата минута, Чо спря с ръка и съдията посочи бялата точка. Шаби Алонсо се разписа от дузпата и направи 2:1.

Малко след това отново бе отсъдено нарушение за Испания за игра с ръка, но този път на границата на наказателното поле на Южна Корея. Въпреки протестите Санти Касорла изпълни отлично и намери мрежата от прекия свободен удар за 3:1.

Висенте дел Боске направи четворна смяна – излязоха Мата, Торес, Рамос и Касорла, а на терена се появиха Солдадо, Адриан, Домингес и Негредо.

След поредица героични спасявания на стража на азиатците, той все пак капитулира още веднъж.  Негредо простреля Джин Хеон с хубав удар за крайното 4:1 в 82-ата минута.

Така Испания смело гледа към първия си мач на Евро 2012 срещу Италия на 10 юни от 19:00 часа българско време.