3. Кака донесе витална победа за Реал на „Ла Ромареда” – 2:1

Кака донесе витална победа за Реал на „Ла Ромареда” – 2:1

Сарагоса игра с човек по-малко близо 40 минути, но бе много близо до точката

Отборът на Реал (Мадрид) направи много важна крачка към спечелването на титлата в Примера, след като се наложи много трудно с 2:1 над новака Сарагоса. Срещата се игра на стадион „Ла Ромареда” и бе от програмата на 34-ия кръг на Ла Лига. Домакините играха с човек по-малко близо 40 минути, след като Контини получи директен червен картон за удар с лакът срещу Игуаин. Раул изведе „белия балет” напред в 50-ата минута, Колунга изравни в 61-ата, а крайното 2:1 оформи завърналият се след дълго лечение на травма Кака.

Двубоят започна с натиск на гостите и в 3-та минута Роналдо можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от Роберто. Три минути по-късно португалецът отново опита късмета си, но пак беше надигран от стража на Сарагоса. Първата по-опасно възможност за домакините дойде в 14-ата минута, когато Понцио опита шут извън границите на наказателното поле, но той излезе много в аут.

В 15-ата минута пък Рафаел ван дер Ваарт получи травма и трябваше да бъде заменен от живата легенда на „кралете” Раул. 5 минути по-късно и Суацо от домакините получи контузия, а на негово място влезе Колунга. В 27-ата минута Гути изведе Раул на добра позиция, но изстрелът на нападателя бе спасен от Роберто.

До края на полувремето играта се накъса сериозно, а гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна със страхотен устрем на Реал, който даде резултат още в 50-ата минута. Тогава Игуаин стреля с опасно с десния крак, Роберто спаси, след което се намеси страхотно и при добавката на Роналдо, но след нея португалецът намери Раул на празна врата и ветеранът изведе „белия балет” напред – 1:0.

След гола Раул получи травма и бе заменен от Бензема, а играчите на домакините се изнервиха изключително много и в 52-ата минута Контини получи директен червен картон за удар с лакът срещу Игуаин. След червения картон „белия балет” трудно намираше път към вратата на домакините, които успокоиха темпото и опитаха да притеснят своя опонент на контраатака.

Така се стигна до 61-ата минута, когато именно при една контраакция Агилар разсече отбраната на Реал и изведе Колунга сам срещу Касияс, нападателят премина покрай стража на „белия балет” и хладнокръвно прати кълбото в мрежата му за 1:1.

След попадението гостите веднага вдигнаха оборотите и в 62-ата минута Игуаин стреля от малък ъгъл, но стражът на Сарагоса спаси. 4 минути по-късно Рамос засече с глава центриране от фаул на Гути, но кълбото срещна лявата греда на Роберто. Секунди по-късно вратарят на домакините разколеба и Гути, а в 72-ата минута спаси и изстрел от средна дистанция на Роналдо.

В 75-ата минута, след дълго лечение на контузия, в игра за Реал се появи Кака и няколко секунди по-късно бе близо до гола, но ударът му от малък ъгъл бе отразен от Роберто. Така дойде 82-ата минута, когато Роналдо изведе Кака отдясно в наказателното поле, а бразилецът с хладнокръвен удар по земя прати кълбото в далечния ъгъл на Сарагоса – 2:1.

До края на двубоя Реал намали оборотите и зачака края на мача. До края нов гол не падна и така „кралете” спечелиха витална победа в борбата за титлата с 2:1 над Сарагоса.

След успеха „белия балет” остава на 2-о място в класирането с актив от 86 точки, само на 1 от лидера Барселона. Домакините от Сарагоса пък са 16-и с 34 спечелени точки, на 2 от зоната на изпадащите, но и с мач повече от отборите, които се намират там.

Сарагоса – Реал 1:2