3. Какъв мач! Астън Вила обърна Евертън от 0:2 и грабна трите точки (ВИДЕО)

Какъв мач! Астън Вила обърна Евертън от 0:2 и грабна трите точки (ВИДЕО)

Бирмингамци стигнаха до успех с 3:2

Астън Вила обърна Евертън от 0:2 до 3:2 у дома в мач от четвъртия кръг на Висшата лига. „Карамелите“ загубиха със същия резултат след същия аванс и в миналия кръг при домакинството си на Борнемут. Бирмингамци са трети с 9 точки, а „карамелите“ – последни с 0.

Домакините първи стигнаха до голов шанс в деветата минута, когато Оли Уоткинс скочи най-високо в наказателното поле, за да засече центриране от корнер и нанесе хубав удар с глава към десния ъгъл, но бранител на Евертън успя да блокира.

В 16-ата минута „карамелите“ излязоха напред в резултата. Дуайт МакНийл се възползва от грешка при изнасянето на топката, отне я на границата на наказателното поле и я прати в мрежата на Емилиано Мартинес за 0:1.

В 27-ата минута Евертън за втори път удари по амбициите на Астън Вила. МакНийл изпълни свободен удар и предостави хубаво центриране към Доминик Калвърт-Люин, който бе изпуснат и с глава покачи на 2:0 в полза на гостуващия тим.

В 36-ата минута бирмингамци върнаха едно попадение. Люка Дин направи добър пробив по левия фланг и предостави хубаво центриране към наказателното поле към Оли Уоткинс, който скочи високо и нанесе удар с глава към левия ъгъл – 1:2.

Четири минути след началото на втората част домакините можеха да стигнат до изравнително попадение, след като Морган Роджърс стреля опасно, Джордан Пикфорд спаси, а при добавката Джейкъб Рамзи бе блокиран от защитник пред голлинията.

В 58-ата минута Астън Вила все пак успя да изравни. Оли Уоткинс наказа грешка в отбраната на Евертън, отне топката и от близка дистанция я търкулна в мрежата, преодолявайки Пикфорд за 2:2.

Вила натисна, като в 72-рата минута Уоткинс пропиля шанс да реализира хеттрик, но само четири минути след това домакините направиха пълен обрат, след като Йон Дуран шутира от дистанция към горния десен ъгъл и не остави шансове на Пикфорд – 3:2!

В 79-ата минута Евертън имаше възможност да изравни, след като Калвърт-Люин получи отлична топка на добра позиция в наказателното поле, но нацели напречната греда. Пет минути след това Дюран пропусна да реши всичко с шут над вратата, но все пак Астън Вила победи.