3. Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байер Леверкузен постигна драматичен успех срещу Волфсбург с 4:3 в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. Срещата премина през много обрати, като победният гол за "аспирините" реализира Виктор Бонифас в 3-ата минута на добавеното време на двубоя. С успеха Леверкузен събра 9 точки и е на 2-ра позиция, докато "вълците" са 13-ти с 3 пункта.

Волсфсбург откри резултата още в 5-ата минута, след като бранителят на Леверкузен Норди Мукиеле си отбеляза автогол.

Само 9 минути по-късно отборът на Чаби Алонсо изравни. Флориан Вирц бе намерен на границата на наказателното поле и с удар от движение по земя не остави шансове на Камил Грабара.

Последваха добри минути за домакините, като пред Патрик Шик и Вирц се откриха добри възможности. Грабара обаче направи добри спасявания.

В 32-ата минута Байер Леверкузен стигна до обрат. Алехандро Грималдо изпълни корнер и намери Йонатан Та, който прати изстрела си неспасяемо в левия ъгъл.

До края на първата част имаше още един обрат, като Волфсбург поведе с 3:2 след попадения на Себастиан Борнау и Матиас Сванберг.

Четири минути след началото на второто полувреме "аспирините" изравниха след още един гол от ъглов удар. Този път се разписа Пиеро Инкапие.

Шампионът на Германия се опита да стигне до успеха, но Виктор Бонифас и Гранит Джака не успяха да реализират, като удара на швейцареца в 91-ата минута нацели десния страничен стълб. Малко преди това футболиста на гостите Яник Герхард получи директен червен картон.

В 93-ата минута Бонифас отбеляза победния гол за домакините. Нападателят бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара с изстрел в долния десен ъгъл.

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1