3. Късен обрат донесе победа на Милан над Каляри (ВИДЕО)

Късен обрат донесе победа на Милан над Каляри (ВИДЕО)

Балотели и Пацини дариха втори пореден успех в Серия „А” на Зеедорф

Новият наставник на Милан Кларънс Зеедорф записа втора поредна победа в Серия А. Това стана в мач от XXI кръг на италианското първенство, в който „росонерите” се наложиха изключително трудно над Каляри с 2:1.

Домакините имаха гол аванс до 87-ата минута, но в крайна сметка останаха с празни ръце на своя „Сант Елиа”.

Първото полувреме протече под диктовката на Милан, но множество пропуски на Робиньо, Хонда, Балотели и компания лишиха гостите от заслужен аванс до почивката. Вместо това, в 28-та минута Каляри поведе след попадение на Марко Сау.

След паузата срещата бе равностойна и Милан рядко достигаше до чисти положения за гол.

Три минути преди края на редовните 90 обаче топреализаторът на тима Марио Балотели се разписа от пряк-свободен удар, а после направи неприличен жест към домакинските фенове и получи жълт картон, който ще го лиши от участие в мача срещу Торино следващия кръг.

Минута преди края пък резервата Джампаоло Пациби реализира красиво попадение от воле след изпълнение на корнер и така донесе пълния комплект от точки на Милан.

С този успех тимът се изкачи до девето място в класирането с 28 точки, докато Каляри е на 14-та позиция с 21 точки.

В мач от същия кръг Ливорно надделя с 3:1 вкъщи над Сасуоло, а Сампдория и Болоня не се победиха – 1:1.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит