3. КАТАСТРОФА! Милан отнесе "петица" от Сасуоло (ВИДЕО)

КАТАСТРОФА! Милан отнесе "петица" от Сасуоло (ВИДЕО)

Борещият се за оцеляване отбор на Сасуоло постигна най-резултатната победа в историята си над Милан.

„Росонерите“ допуснаха срамно поражение с 2:5 като домакини в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А, в който 2 техни попадения бяха отменени заради засади след намеси на системата ВАР.

Звездата на гостите Доменико Берарди блесна с гол и 3 асистенции, докато за Милан точни бяха Оливие Жиру и резервата Дивок Ориги.

Така игровата криза при домакините се задълбочи и те останаха без победа в 6-и пореден двубой като освен това загубиха 3-ото място в класирането.

Момчетата на Стефано Пиоли имат 38 точки, докато Сасуоло вече е с 20 и се отдалечи на цели 8 от зоната на изпадащите.

Сасуоло поведе с два бързи гола в средата на първата част чрез Грегори Дефрел и Давиде Фратези, като и за двата асистира италианският национал Доменико Берарди.

Оливие Жиру върна едно попадение за Милан в 24-а минута, но до почивката Доменико Берарди реализира трети гол за Сасуоло.

В самото начало на втората част Лориен направи 4:1 от дузпа, а резервата Матеус Енрике дооформи резила за Милан с пети гол за Сасуоло в 79-а минута.

Резервата Дивок Ориги вкара второ попадение за домакините две минути по-късно за крайното 2:5.

Победата е първа за Сасуоло през новата година и с нея тимът се изкачи на 16-о място в класирането на Серия А.

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А

Сензация! Специалния е пред завръщане във Висшата лига

Той е гласен за следващ мениджър на Евертън

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити