3. Клоп: Не съм ядосан

Клоп: Не съм ядосан

По-добре един урок да се научи в хода на мача, а не да говорим за него след това, допълни мениджърът

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че е доволен от победата над РБ Залцбург (4:3), но не подмина факта, че отборът е допуснал много грешки, заради които в един момент загуби преднина от три гола.

Германският специалист смята, че тимът е реагирал правилно след изравняването и е заслужил успеха.

“По-добре един урок да се научи в хода на мача, а не да говорим за него след това. Мисля, че играхме много силно в първите 30 минути. След това съперникът ни смени схемата си и загубихме контрола над топката, което ни създаде проблеми”, коментира Клоп.

“Беше много трудно да се върнем в мача. Сякаш чакахме да ни изравнят и едва тогава успяхме да нанесем ответен удар. Не съм ядосан. Видях, че заиграхме на ниво в края и с всички сили се опитвахме да победим.

Вкарахме красив гол и постигнахме целта си. Не е нужно във всеки мач да вкарваме по 6 или 7 гола. РБ Залцбург е добър отбор, но в първите 30 минути ние бяхме великолепни и им създадохме много неприятности”, анализира наставникът на мърсисайдци.

“Групата ни е изключително трудна, затова беше задължително да спечелим и съм радостен, че го направихме”, добави Клоп.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари