3. Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Краят на ерата на Юрген Клоп начело на Ливърпул завърши с победа с 2:0 срещу Уулвърхемптън в последния 38-и кръг на Висшата лига. Емоциите на „Анфийлд“ преобладаваха през целия мач.

Първата по-сериозна опасност в мача бе в 17-ата минута, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле на Уулвърхемптън след центриране от свободен удар, където Върджил ван Дайк опита удар, но бе блокиран. Последва опасна контраатака за "вълците", при която Хий-чан Хван беше изведен отляво в назателното поле и стреля към вратата, но на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на Алисон.

В 21-ата минута Коди Гакпо засече от въздуха центриране от корнер в наказателното поле, но топката премина малко покрай десния страничен стълб на вратата на Жозе Са в аут.

Нещата за Уулвс станаха доста тежки, когато Нелсон Семедо влезе изключително грубо с бутоните в глезена на Алексис Мак Алистър и получи жълт картон. Главният съдия Крис Кавана, обаче, беше повикан да изгледа ситуацията със системата ВАР и прецени, че трябва да изггони португалският бранител с червен картон и по този начин "вълците" останаха с десет човека.

Ливърпул бързо се възползва от численото си предимство и откри резултата в 34-ата минута, когато мърсисайдци разиграха добре в половината на гостите. Джарел Куанса комбинира с Харви Елиът отдясно на наказателното поле, който центрира в пеналтерията. Там Мак Алистър надскочи Сангтиаго Буено и с глава не остави шансове на Са - 1:0.

Последва натиск на „червените“, които стигнаха до блокиран удар с глава на Ван Дайк в 37-ата и на Уатаро Ендо от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл на Са пет минути преди края на първата част, но вратарят изби в корнер.

След неговото изпълнение, обаче, Гакпо откони с глава топката към Салах, който стреля към вратата, но се получи карамбол. Точно пред голлинията пък Куанса успя да изпревари Тоти Гомеш и да довкара кълбото за 2:0.В 50-ата минута „червените“ отново бяха на милиметри от трето попадение. Тогава Салах притисна Гомеш, който опита да върне топката за своя вратар Са. Той, обаче, беше изпреварен от Гакпо, който я открадна, заобиколи португалеца и центрира от малък ъгъл към втора греда, където Диас шутира силно към вратата. Топката се отби от напречната греда, тупна на голлинията, но не пожела да влезе с целия си обем, а след това Са улови.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)