3. Клозе донесе драматичен успех на Лацио с 2:1 в дербито с Рома (видео)

Клозе донесе драматичен успех на Лацио с 2:1 в дербито с Рома (видео)

„Орлите” взимат трите точки в края, Кяер изгонен в 50-ата минута

Отборът на Лацио продължава с добрите си изяви от началото на сезона, след като тази вечер се наложи с 2:1 над Рома в супердербито на 6-ия кръг на италианската Серия „А”, което се игра на стадион „Олимпико” във Вечния град.

„Вълците” завършиха мача с човек по-малко, след като Кяер получи директен червен картон в 50-ата минута.

Иначе мачът започна превъзходно за символичните гости от Рома, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута, когато Пянич изведе Освалдо в наказателното поле, а нападателят с хладнокръвен удар с левия крак даде преднина на „вълците”.

След попадението домакините натиснаха и Джибрил Сисе стреля опасно покрай вратата на Стекеленбург. Последва нов неточен удар, този път на Перота, последван от такъв и на Ернанеш.

Като цяло през тази първа част гостите владееха повече топката, докато „орлите” опитваха предимно с далечни изстрели да затрудняват стража на „вълците”. В 27-ата минута Къркич шутира опасно с десния крак след пас на Пянич, но Маркети бе на място и спаси.

До края на полувремето се запомниха два неточни удара на Ернанеш и един на Касети, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Рома.

Втората част започна с много силен натиск на Лацио и неточен удар с глава на Клозе, последван от нов такъв на Джибрил Сисе.

Така се стигна до 50-ата минута, когато Кяер спъна Броки в пеналта си като последен в отбрана и реферът отсъди дузпа за „орлите”, изгонвайки датския бранител на гостите с директен червен картон. Зад топката застана Ернанеш, който не сбърка, възстановявайки статуквото за радост на феновете на Лацио.

След изгонването на Кяер, домакините логично вдигнаха още повече оборотите в търсене на победния гол. Първо Клозе стреля неточно след хубав пас на Ернанеш, а впоследствие примерът му бе последван от Лулич, чийто удар също не намери очертанията на вратата.

В 70-ата минута пък, феновете на „вълците” изтръпнаха, след като Ледесма центрира добре в пеналта, където Клозе засече с глава, ала топката срещна гредата на Стекеленбург.

В последните 20 минути на срещата натискът на „орлите” стана ужасяващ и в крайна сметка отбраната на Рома не издържа на напрежението. В даденото от рефера продължение Матусалем намери Клозе в наказателното поле, а германецът с хубав изстрел с десния крак оформи крайното 2:1.

След успеха Лацио се намира на 4-о място във временното класиране с актив от 11 точки, на 1 зад Удинезе и Ювентус. Гостите от Рома пък са 12-и с 8 пункта.