3. Колебливият Интер трупа самочувствие с трета поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Колебливият Интер трупа самочувствие с трета поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Мауро Икарди бе в основата на успеха с 2:1 над Каляри в Сардиния

Интер взе трета поредна победа в Серия А след 2:1 като гост на Каляри и се изкачи на шесто място в таблицата след 24-ия кръг. Ковачич и Икарди вкараха за „нерадзурите” след почивката, а автогол на вратаря Карисо се оказа само почетен за домакините от Сардиния, които останаха без успех в 4-ти пореден мач.

„Нерадздурите” нямаха успех като гост на този съперник от 2010 година, но тази вечер започнаха добре и Гуарин стреля със задна ножица в аут. Лукаш Подолски бе изведен сам срещу вратаря от Икарди, но на три пъти изпусна момента да бие и само се разходи пред вратата и провали ситуацията.

После бившият нападател на Арсенал с глава насочи лошо след центриране на Сантон, а Бъркич добре затвори ъгъла срещу Икарди. Вратарят на Каляри продължи да запазва двете нули и направи двойно спасяване след удар на Брозович и добавка на Икарди.

Пред другата врата Карисо, заместващ контузения Ханданович, изпусна топката след корнер, но домакините не се възползваха.

В 36-ата минута М’Поку финтира Кампаняро и намери Дуйе Чоп, който прехвърли Каризо, но Сантон изчисти от голлинията.

Интер поведе след хубава атака в началото на втората част. Ковачич изведе Подолски вляво с петичка, Икарди овладя на гърди, но защитник му изби, а Ковачич посрещна топката с бомбен шут в горния ляв ъгъл за 1:0 след 47 минути игра.

Донса би право в Карисо, а Косу не използва голяма грешка на Видич и прати високо в аут. М’Поку отне на Жезуш на тъча, размина Медел с отличен финт, но после прекали и вратарят му изби топката. Интер не играеше нищо след гола и бившият техен нападател Самуеле Лонго остана сам срещу Карисо, но би право в краката му.

Всички пропуски на Каляри бяха наказани в 68-ата минута. Икарди показа момент на магия и овладя с десния крак, чукна встрани от бранител и с левия крак като по конец изпрати от труден ъгъл горе вдясно до сглобката – 2:0. С този гол Икарди изравни Тевес на върха на голмайсторската листа с по 14 попадения.

Сардинците се върнаха в мача с малко късмет. Жезуш отново сбърка, ударът на Лонго се отби в близката дясна греда и срещна гърба на Карисо, за да се върне в мрежата – 2:1.

Интер загуби два гола аванс за 120 секунди в Глазгоу през седмицата и сега почти повтори упражнението, но ударът на М’Поку само облиза гредата.

До края Каляри изпусна още едно добро положение чрез Лонго, а Кампаняро имаше късмет, че не бе изгонен след брутален шут в главата на М’Поку с бутонката.

Буквално с последния удар в мача Ернанес остави напречната греда на Каляри да се полюшва тревожно след страшна тупалка, но топката падна пред голлинията и двубоят завърши 2:1.

Интер е вече шести с 35 точки, докато Каляри остана в изпадащите с 20 точки на 18-а позиция.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите