3. Колумбия не успя да сътвори чудото - късен гол спаси Испания от пълен резил (видео)

Влезлият като резерва Давид Силва реализира единственото попадение в мача в 86-ата минута

Отборът на Испания успя да постигне изключително трудна победа в приятелския си мач срещу Колумбия. „Ла Фурия” спечели с 1:0 с късен гол на влезлия като резерва играч на Манчестър Сити Давид Силва, а световният шампион срещна доста трудности в опитите си да отбележи попадение. Колумбия се бранеше добре до самия край на мача, когато все пак Испания каза тежката си дума и отбеляза попадението, което се оказа победно.

Още в 14-ата минута „Ла Фурия” пропусна първата си много чиста ситуация в срещата. Давид Вия стреля опасно към противниковата врата, но изстрелът му срещна гредата и след ситуацията топката така и не се оказа в мрежата на Колумбия.

Малко преди изтичането на първите 45 минути Армеро преодоля хубаво Пике и Албиол, но не успя да се справи с Касияс. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част Колумбия отново пропусна хубава възможност в 64-ата минута, но за щастие на испанците топката не попадна във вратата им.

Щастието се усмихна на „Ла Фурия в 86-ата минута, когато влезлият като резерва Давид Силва отбеляза единственото попадение и по този начин донесе победата на тима си.

Така Испания се отърси от загубата с 0:4 от Португалия в последната контрола преди този мач и записа първи успех за 2011-та година.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)