3. Коща се завърна с гол, а Челси отвори 8 точки преднина на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Коща се завърна с гол, а Челси отвори 8 точки преднина на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тежка контузия на Райън Мейсън стресна Челси и Хъл, съдията подмина дузпа за "Тигрите" на "Стамфорд Бридж"

Челси победи Хъл Сити с 2:0 на „Стамфорд Бридж” в последния мач от 22-ия кръг на Висшата лига и отвори комфортна преднина от 8 точки на върха пред втория Арсенал. Диего Коща се завърна в състава и вкара в добавеното време на първата част, а Гари Кейхил подсигури успеха с глава в края.

„Сините” използваха грешките на преследвачите в този кръг и водят с 55 точки на върха, а Арсенал остана втори с 47. Тотнъм е трети с 46, а Ливърпул има 45, зад тях са Манчестър Сити – 43 и Манчестър Юнайтед – 41. Хъл остана на предпоследното 19-о място с 16 точки.

Хъл нямаше победа над Челси в ерата на Висшата лига, а голямата новина преди мача бе завръщането на Диего Коща сред титулярите, след като контузия или парите на китайските клубове го извадиха от състава преди седмица, когато шампионът Лестър бе победен с 3:0.

„Стамфорд Бридж” замлъкна в 13-ата минута, когато Гари Кейхил и Райън Мейсън удариха много лошо главите си. Бранителят на Челси се изправи, но халфът на „Тигрите” бе изнесен на носилка с кислородна маска и обездвижен врат.

И двата отбора бяха стреснати от случилото се и головите положения липсваха чак до дългото 9-минутно продължение заради забавянето при контузията на Мейсън.

Магуайър тества Куртоа от 20-ина метра, но белгиецът внимаваше и спаси. Челси дочака своя момент в седмата минута добавено време, или 52-а, за да поведе с точен шут на Диего Коща отблизо в десния ъгъл след рейд и подаване на Виктор Моузес отдясно. С гола си в 51-ата минута и 35-а секунда Диего Коща стана най-късният голмайстор през първо полувреме откакто Opta води такава статистика (сезон 2006/07). Асистенцията беше първа за Моузес на „Стамфорд Бридж” от май 2013-а насам.

В началото на втората част Хъл контролираше играта и повече атакуваше, което не се хареса на феновете по трибуните. Съдията подмина наглед основателни претенции за дузпа на гостите в 48-ата минута, когато Маркос Алонсо фаулира Абел Ернандес в наказателното поле, но играта просто продължи.

Конте реагира и след 70-ата минута пусна Фабрегас и Вилиян на местата на Азар и Педро.

Всички амбиции на гостите за точка бяха прекършени в 81-ата минута от Гари Кейхил, който се измъкна от пазача си и с глава отблизо на втора греда покачи на 2:0 след центриране на Сеск Фабрегас от свободен удар вляво.

В края Диего Коща не беше доволен, че Конте го вади, за да даде минути на Мичи Батшуай, а Челси спокойно доигра мача.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг