3. Кристиано понесе Реал и обърна Майорка - 4:1

Кристиано понесе Реал и обърна Майорка - 4:1

Португалецът вкара хеттрик и сам спечели мача

Реал Мадрид победи с 4:1 Майорка като гост и спечели очертаващия се като подводен камък мач в борбата за титлата на Испания. „Ел Галактико” изигра едно слабо първо и изключително силно второ полувреме. Кристиано Роналдо пък отново показа уникалния си гений с топка. Португалецът наниза хеттрик и сам обърна трудния в началото двубой.

Така, на Реал остават два лесни мача до края на сезона и всички в Мадрид ще се молят Севиля да дари титлата в събота като не загуби от врага Барса като домакин.

Домакините от Майорка започнаха по-силно мача. Още в 5-ата минута те вече водеха с 1:0. Попадението на Гонсало Кастро обаче бе отменено от рефера Карлос Гомес заради минимална засада на халфа.

В 15-ата минута Майорка имаше нов шанс за гол, след като Валеро имаше възможност да стреля от малък ъгъл, но Касияс изби в корнер. След неговото изпълнение стадионът избухна. Виктор стреля от въздуха, а в малкото наказателно поле бе дебнещият Адурис, който с глава отклони топката и я промуши между краката на Касияс.

Попадението веднага се отрази върху играта на Реал. „Ел Галактико” започна да атакува масирано на скорост. В 24-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен зад защитата на Майорка, но ударът му бе спасен от израелеца Дуду Аоуате.

Две минути след това обаче вездесъщият португалец изравни. Серхио Рамос пусна страхотен пас от над 40 метра към Роналдо, който в последния момент преди да се сблъска с вратаря, го прехвърли по изключителен начин и направи 1:1.

Изравняването обаче не се усети като студен душ за островитяните както се очакваше. Тъкмо те бяха тези, които създадоха няколко възможности до края на полувремето, а две от тях бяха изключително опасни. Първо в 31-ата минута Кастро стреля отляво, но Касияс спаси, а две минути по-късно Адурис също пробва рефлекса на вратаря, който отново бе безпогрешен.

През втората част Реал тотално надигра съперника си. Още в първите минути белия балет натисна. В 51-ата минута Роналдо центрира перфектно отдясно на крака на Игуаин, който от няколко метра не уцели дори вратата.

Само три минути след това отново същите двама играчи не можаха да изведат своя отбор напред. Този път отляво Роналдо подаде пас към чакащия тотално сам аржентинец, но с невероятна намеса Ауате пресече подаването.

В 56-ата минута обаче спасение за борещия за зона „Шампионска лига” отбор нямаше. Серхио Рамос пак бе човекът, който пусна ювелирен пас към Роналдо, който овладя топката и с техничен удар покрай вратаря изведе Реал напред.

В 61-ата минута Игуаин отново бе изведен зад защитата, но ударът му от петнайсетина метра бе отразен от Дуду.

Роналдо обаче довърши своя съперник с попадение в 72-ата минута, което сложи край на всичко. Португалецът тръгна отляво и направи за смях трима защитници, след което с хубав удар от малък ъгъл видя безпомощния поглед и на Ауате.

След тези голове Майорка вече бе в тотален нокдаун. Единственото положение, което имаха домакините, бе 12 минути преди края, когато Кейта проби отляво и центрира, но Касияс пресече паса.

В 81-ата минута вече загубата на Майорка започна да прилича на разгром. Гути изведе от центъра Игуаин, който копна прекрасно топката и прехвърли Ауате за 4:1. След този гол в последните минути срещата просто се доигра, а Мануел Пелегрини изкара Роналдо, за да го предпази от контузия.

Така „Ел Галактико” продължава да следва неотлъчно Барселона по петите в борбата за титлата на Испания. Само една грешна стъпка на каталунците почти сигурно ще даде титлата на Реал, които имат мачове с Атлетик Билбао и Малага до края на сезона.

Майорка - Реал (Мадрид) 1:4

1:0 Адурис 16’
1:1 Роналдо 26’
1:2 Роналдо 57’
1:3 Роналдо 72’
1:4 Игуаин 81’

Майорка: Ауате, Хосеми, Гонсалес, Нунес, Ауосе, Алварес, Кастро, Марти (Суарес 60’), Валеро, Адурис, Касадесус (Кейта 60’);

Реал М: Касияс, Арбелоа, Албиол, Рамос, Гарай, Гаго, Алонсо, Гранеро, Роналдо (Бензема 82'), Кака (Гути 59’), Игуаин;