3. Лампард донесе трите точки на Челси на „Иууд Парк” (видео)

Лампард донесе трите точки на Челси на „Иууд Парк” (видео)

„Сините” биха мъчно с 1:0

Отборът на Челси направи нова важна крачка в борбата си за титлата, след като се наложи над тима на Блекбърн с минималното 1:0. Срещата се игра на стадион „Иууд Парк” и бе от програмата на 11-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Лампард в 51-ата минута. Вратарят на столичани – Петър Чех, пък приключи двубоя с разбит нос.

Мачът започна с хубав изстрел на Лампард извън пределите на наказателното поле, който обаче бе спасен от Робинсън. Последва неточен шут на Малуда, а в 7-та минута Якубу отправи първи изстрел по посока вратата на „сините”, но той също излезе в аут.

До края на полувремето „роувърс” имаха още няколко шанса, но Рокина стреля неточно. Гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Гостите излязоха тотално преобразени през втората част и само 3 минути след подновяването на играта вече водеха с 1:0. Това стана факт след хубаво центриране на Иванович от дясно в пеналта, където непокритият Лампард с глава направи безпомощен Робинсън.

Веднага след гола Чех трябваше да се намесва след шут на Рокина, но като цяло Челси вдигна още повече оборотите в търсене на второ попадение.

Удари на Рамиреш, Стъридж и Лампард бяха спасени от стража на домакините, а Педерсен, Формика и Якубу пропуснаха за „роувърс”.

До края на мача обаче нов гол не падна и така Челси взе ценни три точки от визитата си на Блекбърн.

След успеха „сините” се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 22 точки, на 6 зад лидера Манчестър Сити, но и с мач повече. Тимът на „роувърс” пък е 18-и с 6 пункта, на 2 от спасителния бряг, където е Уулвърхемптън.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)