Лацио изпревари Рома с успех над Верона (ВИДЕО)

Столичани спечелиха с 2:0 у дома

Лацио победи Верона с 2:0 у дома в среща от шести кръг на италианската Серия "А".

Домакините доминираха през всичките 90 минути, но вкараха попаденията в края на второто полувреме.

Te можеха да поведат в 27-ата минута, но вратарят на Верона направи добро спасяване и отби топката в гредата.

Гостите опитаха да отговорят и да изненадат "орлите" директно от корнер с удар на Тома Анри, но кълбото кацна върху напречната греда.

В 68-ата минута Чиро Имобиле откри резултата, след като се възползван от асистенция на Сергей Милинкович-Савич, а в 6-ата минута на добавеното време Луис Алберто направи 2:0.

След успеха домакините изместиха градския съперник Рома и се изкачиха на шесто място в класирането с 11 точки, а Верона заема 14-а позиция с 5 точки.