3. Лацио не се затрудни срещу Дженоа и взе лесни три точки

Лацио не се затрудни срещу Дженоа и взе лесни три точки

Домакините спечелиха с 3:0

Лацио записа пета победа от началото на сезона в Серия А, която изкачи тима на 5-ата позиция в класирането. „Римските орли“ се наложиха у дома с 3:0 над Дженоа в среща от 9-ия кръг на италианското първенство. Лацио  вече има 16 точки в актива си.

Дженоа обаче се закотви в опасната зона, след като записа пето поражение. 6 точки оставят отбора на 18-о място пред Венеция и Лече.

Домакините бяха по-активният тим в срещата, като в 21-ата минута Тиджани Нослин завърши по прекрасен начин атаката, за да направи стража на гостите безпомощен за 1:0.  В 86-ата Педро беше на точното място в точното време, за да стреля за 2:0. В добавеното време на срещата Нуно Таварес подаде на Матиас Весино, който отблизо не допусна грешка за крайното 3:0.

В друг мач от кръга Моца и Венеция не успяха да се победят и завършиха 2:2. Всичките четири попадения паднаха до почивката. В края на мача отборът на Алесандро Неста завърши с 10 души след червен картон на Бондо, но това не промени хода на двубоя и резултатът си остана 2:2.

Венеция все още няма победа далеч от дома от началото на сезона в Серия А. Така Монца е на 16-о място с 8 точки, докато Венеция е на 19-о с едва 5 пункта в актива си.

Арсенал и Ливърпул зарадваха Ман Сити с 2:2 на "Емирейтс"