3. Лацио почти уволни Бенитес (видео)

Лацио почти уволни Бенитес (видео)

"Римските орли" надвиха Интер с 3:1

Италианският шампион Интер допусна много сериозна издънка при гостуването си на амбициозния Лацио. Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Олимпико" в двубой от 15-ия кръг на Серия "А", който завърши с победа с 3:1 за "римските орли".

Домакините от италианската столица започнаха срещата много по-добре и съумяха да открият резултата в 25-ата минута. В ситуацията Естебан Камбиасо изби една топка от наказателното поле на своя тим и тя рикошира право в гърдите на Биава, след което влезе в мрежата на Кастелаци.

През първото полувреме имаше няколко интересни положения, които обаче не доведоха до нищо опасно. Второто полувреме започна ударно за Лацио и в 52-ата минута Сарате удвои преднната на своите.

В ситуацията той бе изведен по страхотен начин, справи се със защитата, и технично прехвърли клетия Кастелаци, за да мушне втория гол във вратата му.

Все пак обаче Интер успя да покаже зъби и в 75-ата минута да намали резултата чрез Горан Пандев, чийто силен удар влетя във вратата на Муслера. По всичко си личеше, че интригата в мача още е жива, но в 89-ата минута Ернанеш изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, след което топката влетя във вратата на Интер за трети път.

След този мач Лацио е 2-и с 30 точки, докато Интер е 6-и с 23 точки. Не се знае какво ще бъде бъдещето на Рафаел Бенитес след този двубой, тъй като испанецът е застрашен от уволнение.

Лацио - Интер 3:1
1:0 Биава (26)
2:0 Сарате (52)
2:1 Пандев (74)
3:1 Ернанеш (89)

Лацио: Муслера, Лихтщайнер, Биава, Диаш, Раду, Броки, Матусалем, Ернанеш (90-Брешано), Флокари (86-Флокари), Маури, Сарате (80-Ледесма)

Интер: Кастелаци, Наталино (82-Сантон), Лусио, Кордоба, Санети, Станкович (36-Тиаго Мота), Камбиасо, Мунтари (54-Алибек), Биабиани, Снайдер, Пандев