3. Лацио помрачи дебюта на Серсе Козми начело на Палермо (видео)

Лацио помрачи дебюта на Серсе Козми начело на Палермо (видео)

Столичани се наложиха с 2:0

Съставът на Лацио постигна ценен успех по пътя си към разпределението на европейските квоти в Серия „А”, след като победи с 2:0 у дома отборът на Палермо, начело на който дебютира ексцентричния треньор Серсе Козми.

52-годишният Козми замени на поста Делио Роси, след като Палермо регистрира три последователни загуби, но не успя да предотврати четвъртото поредно поражение на състава, който наскоро загуби мястото си в топ 6 на Калчото.

Основна вина за това има новото попълнение на Лацио Джузепе Скули, тъй като дошлият през зимата от Дженоа нападател наниза две попадения в началото на мача и на практика реши неговия изход.

29-годишният стрелец откри резултата на „Олимпико” в седмата минута след пас на Ледесма, а в 18-ата вкара второто си попадение с екипа на „римските орли” и по този начин оформи крайния резултат.

След успеха Лацио зае четвъртата позиция във временното класиране с актив от 51 точки, докато поражението остави Палермо на осмо място с актив от 41 точки след 28 изиграни мача.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)