3. Лацио разпиля Панатинайкос и продължава да е начело в група "J" (+ВИДЕО)

Лацио разпиля Панатинайкос и продължава да е начело в група "J" (+ВИДЕО)

Тотнъм се поздрави с първа победа в Лига Европа през сезона

Лацио направи важна крачка в борбата си за класиране в елиминационната фаза на Лига Европа, след като се наложи с класическото 3:0 над Панатинайкос в среща от 4-ия кръг на груповата фаза на турнира. Двубоят от група „J” се игра на „Олимпико”, а домакините владееха инициативата в срещата и заслужено се поздравиха с трите точки.

Лацио успя да поведе с 1:0 в средата на първото полувреме, след като Либор Козак прати неспасяемо топката в мрежата на гостите след удар с десния крак. До почивката домакините достигнаха до още един гол, който падна в 40-ата минута и отново бе дело на Либор Козак. При резултат 2:0 дойде и краят на първата част.

Третият гол за Лацио падна в 59-ата минута, а негов автор бе Серджо Флокари. До края на двубоя Панатинайкос така и не намери начин да отбележи попадение, а Лацио също не достигна до нов гол и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 3:0 в полза на италианския тим.

В другата среща от групата Тотнъм се наложи с 3:1 над Марибор. Това бе първи успех за „шпорите” в груповата фаза на Лига Европа през този сезон, като до този момент играчите на Андре Вияш-Боаш имаха три равенства от три мача. С хеттрик за Тотнъм в мача срещу Марибор се отличи Джърмейн Дефоу.

Дефоу откри резултата в 22-ата минута, след като не остави шансове на противниковия вратар, пращайки топката в мрежата му. До края на първата част обаче словенският тим успя да изравни, с основна заслуга за което бе стражът на Тотнъм – Уго Лорис. В 40-ата минута Кайл Ноутън върна топката към френския вратар не по най-добрия начин, а Лорис вместо да изчисти, се опита да преодолее Роберт Берич, който чукна топката и тя се оплете в мрежата на домакините. Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

През втората част Тотнъм достигна до още две попадения. Почти веднага след почивката – още в 49-ата минута, Джърмейн Дефоу реализира втория си гол в мача, пращайки кълбото във вратата на Марибор с хубав изстрел. Крайното 3:1 бе оформено в 77-ата минута, когато Гарет Бейл центрира кълбото отлично в наказателното поле, а Джърмейн Дефоу го прати в мрежата.

Лидер в група "J" продължава да е отборът на Лацио. Италианският тим има 7 пункта. Тотнъм се изкачи на 2-ото място и е с 6 точки, а третият – Марибор, остава с 4. Панатинайкос е последен с 2 пункта.