3. Легендите на Селтик надвиха Манчестър Юнайтед с Бербатов

Легендите на Селтик надвиха Манчестър Юнайтед с Бербатов

Стилиян Петров носи капитанската лента на "детелините"

Легендите на Селтик надделяха над тези на Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи с 5:4. Двубоят завърши 1:1 в редовното време на “Олд Трафорд”. Титуляр за “червените дяволи” бе Димитър Бербатов, който изкара на терена до 75-ата минута, а Стилян Петров започна от първата минута за “детелините” и дори носеше капитанската лента на тима.

Резултатът бе открит в 42-ата минута от Рууни, който изпълни по великолепен начин един фал пред наказателното поле на Селтик и припомни на феновете най-добрите си дни. В историята ще остане победата на “червените дяволи” над Арсенал с 8:2, когато именно той се разписа на два пъти от сходни позиции, с което сложи край на първата част. Стилян Петров пък бе един от по-енергичните футболисти на шотландския гранд, но футболистите в зелено и бяло не преминаваха централната част на терена достатъчно често, за да застрашават първо Раймонд ван дер Гоу, а след това и Андерс Линдегард.

Бербатов можеше да се разпише изключително красиво в самото начало на втората част, когато прехвърли вратаря на Селтик Артур Боруц, но топката премина над напречната греда.

“Детелините” изравниха резултата малко след изминаването на час игра, а основна роля имаше Стилян Петров. Българинът получи топката в средата на терена и отправи страховит изстрел, който рикошира в горната греда на Линдегаард. Гари Хупър се оказа на правилното място и прати кълбото в опразнената врата за 1:1. Димитър Бербатов бе заменен в 75-ата минута, когато на негово място се появи Каръл Поборски. Шотландците можеха да вземат преднина в 82-ата минута, но Самарас не успя да се възползва от добро центриране и пропусна отблизо.

В крайна сметка срещата трябваше да бъде решена след изпълнение на дузпи, където легендите на Манчестър Юнайтед и Селтик отново демонстрираха своята класа. За домакините точни бяха Ники Бът, Денис Ъруин, Дарън Флетчър и Рууни, но пропуск при четвъртото изпълнение направи Дани Уебър. Димитър Бербатов изненадващо не получи възможност да изпълни 11-метров удар. За Селтик пък се разписаха Чарли Малгрю, Джони Хейс, Стивън Макманъс, Саймън Донъли и Дарън О’Дей, с което донесоха успеха на шотландския гранд.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост