3. Лесна победа за Челси над Уест Хем - 4:1

Лесна победа за Челси над Уест Хем - 4:1

Страхотен мач за Малуда, който се разписа веднъж и асистира на два пъти

Челси победи Уест Хем като домакин в среща от 29-ия кръг на "Премиършип" с 4:1. Домакините откриха резултата в 16-ата минута чрез Алекс, но гостите успяха да върнат попадението 14 минути по-късно, с уникален гол на Паркър. Така първата част завърши при резултат 1:1. Във втората част диктовката на „сините” беше пълна, като те вкараха 3 попадения. Дрогба се разписа на 2 пъти в 56-ата и 90-ата минута, а Малуда вкара в 77-ата. Топ нападателя на Челси Дидие Дрогба вкара своето 21-о попадение и е само на две от лидера Уейн Рууни в Англия.

Срещата започна по-добре за домакините и те започнаха да създават положение след положение. В началото на двубоя пропуски направиха Анелка, Дрогба и Лампард. В 16-ата минута сините успяха да открият резултата. Лампард изпълни корнер, късо към Малуда, който центрира, а Алекс се оказа най висок и направи резултата 1:0 в полза на Челси.

Преднината даде леко спокойствие на домакините и те започнаха да приемат играта в центъра на терена. „Чуковете” направиха няколко добри атаки, но тази в 30-ата минута се оказа ползотворна за тях. Скот Паркър взе топката от защитата на Челси и с прехвърлящ удар от воле и много красив гол направи резултата на „Стамфорд Бридж” равен – 1:1.

Първата част приключи при този резултат и 15 минути игра в центъра.

През втората играчите на Карло Анчелоти знаеха, какво им трябва и излязоха с идеята да търсят попадение.  Това се случи в 56-ата минута, когато Малуда проби по лявото крило и центрира с балонно подаване към Дрогба, което прехвърли вратаря, а кот д’ивоарецът вкара топката от половин метър с глава на празна врата – 2:1.

Срещата продължи под диктовката на Челси. Отново много пропуски направиха Дрогба и Лампард, който дори удари и греда. Все пак „сините: отново вкараха топката във вратата на Грийн. В 77-ата минута Малуда направи много добър пробив и с техничен удар от границата на наказателното поле вкара трето попадение - 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено отново от Дрогба, който вкара топката на празна врата след грешка на вратаря. Лампард стреля от далечно разстояние, а вратаря на „чуковете” не успя да хване топката и Дрогба само я бутна във вратата и вкара своето 21-о попадение в лигата.

Тази победа на Челси в "Премиършп",запазва разликата от една точка с Юнайтед, които имат актив от 63 точки, а „сините” са със 62. При „чуковете” положението не е толкова розово, като те са на 15-а позиция с 28 точки.

Челси – Уест Хям 3:1

Алекс  – 1:0
Скот Паркър – 1:1
Дрогба – 2:1
Малуда – 3:1

Челси: Търнбул, Иванович, Алекс, Тери, Ферейра, Балак, Микел, Лампард, Анелка (Д.Коул 66’), Дрогба, Малуда;

Уест Хям: Грийн, Спектър, Ъпсън, Габидон, Дапрела, Илан (Диаманти 83’), Паркър,Ковач, Бехрами, Дйер (Станислас 68’), Мидо (К. Коул 67’);

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига