3. Лестър и Варди показаха защо са шампиони с разгром над Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лисиците” биха „гражданите” с 4:2 и ги оставиха без победа в 6 кръга

Лестър задълбочи кризата в Манчестър Сити и разби с 4:2 като домакин „гражданите” в мач от XV кръг на английската Висша лига.

Голмайсторът на шампионите Джейми Варди наниза първия хеттрик в кариерата си с екипа на "лисиците", след като преди това не се бе разписвал в 10 поредни шампионатни срещи.

В събота обаче той откри резултата още в третата минута, когато вкара с плътен шут след прецизно подаване на Ислам Слимани.

Лятната покупка на домакините се превърна в асистент и за второто попадение в срещата, дошло почти веднага след това.

В петата минута алжирецът подаде към Анди Кинг и той със силен удар от границата на пеналта прати топката в горния ъгъл за 2:0.

Това обаче не бе всичко, защото в 20-ата минута Варди направи резултата класически, разписвайки се за първи път след пас на Риад Марез този сезон – 3:0.

След тройния си удар Лестър се прибра във фаза защита и спокойно дочака почивката, а след нея също не даде много шансове на своя опонент.

В 78-ата минута Джон Стоунс върна необмислено топката към своя вратар и тя бе открадната от Варди, който с удар от изключително малък ъгъл я прати първо в страничната греда, а после и зад голлинията – 4:0.

После обаче „лисиците” сякаш решиха, че двубоят е свършил и получиха две попадения.

В 82-ата минута Алекс Коларов отбеляза за 4:1 от свободен удар, а в добавеното време отново той асистира на резервата Нолито – 4:2.

Със спечелените три точки Лестър събра 16 и се отдалечи на 4 от зоната на изпадащите, докато Манчестър Сити остана с 30 в своя актив.

Момчетата на Пеп Гуардиола, който отново заложи на схема с трима централни защитници, са на четвъртото място и изостават с 4 точки от лидера Арсенал.