Лестър разпиля Тотнъм три дни преди Милан (ВИДЕО)

"Шпорите" загубиха с 1:4, ВАР ги спаси от по-сериозен резил

Лестър нанесе тежко поражение с 4:1 на Тотнъм в мача им от 23-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" не само бяха тотално надиграни няколко дни преди 1/8-финалите в Шампионската лига срешу Милан, но и изгубиха Родриго Бентанкур заради контузия.

Двубоят започна с натиск на гостите. В 14-ата минута Иван Перишич стреля директно от пряк свободен удар, но Дани Уорд отрази. Родриго Бентанкур се възползва от рикошета и прати топката във вратата на уелския страж.

Само девет минути по-късно Лестър отговори, когато Нампали Менди се оказа на правилното място в правилния момент, за да се възползва от рикошет, с което да възстанови равенството.

Келечи Ихеаначо показа страхотна визия за играта, намирайки Джеймс Мадисън, който прати топката във вратата на Форстър за втори път в рамките на две минути, за да осъществи пълен обрат за Лестър.

В четвъртата минута на добавеното време Хари Сутър намери Ихеаначо, който насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Фрейзър Форстър, за да може Лестър да поведе с два гола разлика още преди почивката.

Ихеаначо намери Харви Барнс, който прати за четвърти път топката във вратата на Тотнъм, но голът не бе зачетен след преглед с VAR, тъй като футболистът на Лестър се е намирал в позиция на засада в 70-ата минута.

Джеймс Мадисън намери Барнс, който се намираше на границата на наказателното поле в 81-ата минута. Крилото насочи топката в долния десен ъгъл с плътен изстрел, за да оформи крайния резултат.

Така Лестър събра 24 точки и се откъсна от опасната зона на 13-то място, докато "шпорите" са пети с 39 пункта.