3. Летящ Атлетико нанесе първа загуба на Барса в Примера

Летящ Атлетико нанесе първа загуба на Барса в Примера

В красив мач „дюшекчиите” направиха услуга на градския съперник Реал

Шампионът Барселона претърпя първа загуба в Ла Лига за този сезон, след като отстъпи на Атлетико (Мадрид) с 1:2. Срещата се игра на стадион „Висенте Калдерон”, а успехът на „дюшекчиите” значи, че градският съперник Реал вече изостава само на 2 точки от каталунците. Контузиите на почти всички титулярни бранители оказа своето влияние върху представянето на „блаугранас”, а единственото позитивно нещо за Барса тази вечер бе, че Ибрахимович вкара първия си гол от 2 декември насам.

Двубоят започна на изключително високи обороти, но в 7-та минута Гуардиола трябваше да прави принудителна смяна, след като Кейта получи травма. На негово място пък се появи младата надежда и вече легенда на каталунците Педро. 60 секунди по-късно Серхио Агуеро стреля опасно от границата на наказателното поле, но Валдес успя да се намеси. В следващата атака обаче стражът на „блаугранас” трябваше да вади топката от мрежата си, след като Рейес проби през центъра, изведе Форлан зад цялата отбрана, а уругваецът реализира хладнокръвно с десния крак.

След гола Барса можеше да изравни, но удари на Меси и Ибрахимович бяха блокирани от бранители на дюшекчиите. В 16-ата минута отново аржентинецът опита изстрел извън наказателното поле, но той бе спасен от младия Де Геа. В 23-ата пък столичани получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 23 метра от вратата на Валдес, зад топката застана бившият играч на Барселона Шимао, който я изпрати в ъгъла на Валдес за 2:0.

След като вече изоставаха с 2:0 „блаугранас” натиснаха здраво и в 27-ата минута успяха да намалят резултата. Тогава Шави изпълни ъглов удар, Милито отклони с глава към задната греда, където Ибрахимович засече необезпокояван с десния крак – 1:2. Попадението даде криле на гостите, които натиснаха още по-здраво и в 32-ата минута можеха да изравнят, но изстрел с глава на Ибрахимович бе спасен от Де Геа. В следващите 120 секунди младият страж на „дюшекчиите” се намеси страхотно още два пъти след шутове на Меси и Ибрахимович.

В 44-ата минута домакините пък можеха да вкарат нов гол, след като Уйфалуши изведе Агуеро сам срещу Валдес, аржентинецът стреля с десния крак, но вратарят на Барса спаси. В 46-ата Шави подаде за Меси, който шутира с десния крак, но Де Геа отново спаси.

Втората част започна доста равностойно, а в 55-ата минута в наказателното поле на домакините се заформи страхотно меле, Ибрахимович успя да стреля, но Переа блокира шута и сложи край на опасността. В 57-ата пък Агуеро навлезе сам в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но Валдес спаси с крак. След това положение мадридчани накъсаха темпото и започнаха да чакат на контраатака своите възможности.

В 78-ата минута Ибрахимович стреля с глава след центриране на Иниеста, но Де Геа отново се намеси добре. В 89-ата Барса стигна до последното си опасно положение, след като Меси проби през центъра, стигна до дъгата на наказателното поле, откъдето шутира с левия крак, но топката премина на около педя от дясната греда на столичани.

Така Атлетико (Мадрид) успя да победи Барселона с 2:1, нанасяйки на каталунците първа загуба в Примера от началото на сезона. Те вече имат 27 точки и заемат 11-о място във временното класиране. „Блаугранас” пък остават на върха с 55 точки, но вече са само на две пред Реал (Мадрид).

Атлетико – Барселона 2:1