Леверкузен прегази Бохум, остават три мача до историята (ВИДЕО)

"Аспирините" записаха 27-та си победа в Бундеслигата

Байер Леверкузен закръгли поредните си мачове без загуба във всички турнири на 50, след като разби Бохум като гост с 5:0 и по този начин постигна безапелационен успех на стадиона, където допусна последната си загуба преди да започне с историческата си серия. Двубоят на „Воновия Рурщадион“ започна по ужасяващ начин за домакините от Бохум, които останаха с човек по-малко на терена още в 15-ата минута, когато Феликс Паслак фаулира грубо Нейтън Тела и бе изгонен с директен червен картон.

Последва натиск на Байер, който бе материализиран в 41-ата минута, когато Патрик Шик засече от движение подаване на Артур и преодоля вратаря на домакините Мануел Рийман за 1:0.

В добавеното време на първата част съдията Бенямин Бранд отсъди дузпа за тима на Чаби Алонсо за нарушение на Кевин Шлотербек срещу Тела. Зад топката на бялата точка застана Виктор Бонифасе, който във втората минута на добавеното време прати топката в мрежата.

В края на мача тимът от Леверкузен направи така, че резултатът да стане разгромен. В 77-ата минута Йонас Хофман центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Амин Адли с глава се разписа за 3:0.

Четири минути преди края на редовното време Артур намери Йосип Станишич на границата на наказателното поле, откъдето преотстъпеният под наем от Байерн Мюнхен футболист се разписа с удар в долния ляв ъгъл.

В третата минута на добавеното време Станишич отново бе в центъра на събитията, като този път той асистира на Алехандро Грималдо.