3. Лил удари ЦСКА в Москва и пак е в играта (видео)

Лил удари ЦСКА в Москва и пак е в играта (видео)

Френският тим нанесе загуба с 2:0 над руснаците и атакува втората позиция в групата

Френският Лил удари доста изненадващо с 2:0 ЦСКА Москва насред Русия и се върна с пълна сила в борбата за второто място в група В на Шампионската лига.

След нулева първа част, с автогол на Василий Березуцкий и попадение на Сов в 74-ата минута, гостите си тръгнаха с много ценни и изключително сладки три точки. Руснаците в този двубой играха без топ реализатора си Думбия и това се оказа изключително решаващо.

В първите минути двата тима не предложиха нищо интересно на "Лужники". Първата опасност дойде в 15-ата минута, когато Джо Коул стреля от десет метра, но не можа да направи добър контакт с топката и Габулов се справи.

В 20-ата минута французите удариха греда. Дебюши след корнер и грешка в защитата на московчани не можа да намери отблизо рамките на вратата.

В 28-ата минута пък ЦСКА замалко щеше да поведе след корнер, изпълнен от Алан Дзагоев директно към вратата.

След като Лил категорично надигра своя съперник през първите 45 минути, поведе рано, рано през вторите. В 49-ата минута Балмон се опита да намери Муса Сов, а Василий Березуцкий се опита да пресече подаването, но вместо това заби с крак топката в собствената си врата.

В 64-ата минута французите удвоиха преднината си с хубав гол. Хазард даде извеждащ пас към Коул, който прехвърли Габулов, но топката срещна напречната греда. Муса Сов обаче добави кълбото във вратата.

До края на срещата ЦСКА не отговори по никакъв начин на своя съперник и абсолютно закономерно загуби.

ЦСКА - Лил — 0:2 (0:0)
0:1 В. Березуцкий (автогол) 49'
0:2 Сов 64'

ЦСКА: Габулов, Игнашевич (Щенкиов, 74), А. Березуцкий, Набабкин, В. Березуцкий, Дзагоев, Мамаев, Цауня (Сердеров, 87), Алдонин, Олисе, Вагнер;

Лил: Ландро, Розенал, Берия, Дебюси, Балмон, Гейе, Азар, Шеджу, Мавуба, Коул (Пайет, 87), Сов (Елен, 74);

Жълти картони: Набабкин, 81' (ЦСКА Москва),  Розенал 53', Дебюши 59' (Лил);

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"